شرایط جدید پناهندگی در ترکیه 2017 و 2018.وضعیت پناهندگان کشورترکیه

شرایط جدید پناهندگی در ترکیه 2017 و 2018

وضعیت پناهندگان در کشور ترکیه و توضیحاتی در خصوص  آن

ایا دوست دارید پناهنده ی  ترکیه باشید؟ایا هدفتان این است از راه پناهندگی در  ترکیه مستقر شوید؟نیتتان از پناهندگی به  ترکیه چیست؟ایا از عوامل مخرب پناهندگی چیزی می دانید؟طرق پناهندگی در ترکیه به چه صورت است؟

این کشور در قاره اسیا می باشد و اوراسیایی است . مرکزش انکارا است.زبانشان،ترکی استامبولی است و بصورت جمهوری است و جمهوری ترکیه نامیده میشود.و با کشورهای ایران/ارمنستان/نخجوان/گرجستان/عراق/سوریه /یونان/بلغارستان همسایه است.دریای مدیترانه در جنوب این کشور می باشد.مساحتش۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع می باشد.ترکیه معمولا بارانی و کوهستانی است و از لحاظ توریستی به نسبت بالایی جاذبه دارد و هر ساله تعداد کثیری به ترکیه می آیند، جمعیت ترکیه هفتاد و هفت میلیون است و بیشتر آنان سنی هستند.نظر به اینکه ترکیه کشوری لائیک می باشد ولی بیشترشان مسلمانند.وسیع ترین شهر ترکیه شهر استامبول است که خیلی هم پر جاذبه است. واحد پولشان لیر است.اقتصاد  کشور ترکیه به شکل صنایع نوین و بومی است و هر روز درحال رشد است.این کشور از سه سو به دریا راه دارد.

یکی از عوامل پناهندگی  نقض حقوق بشر است یا عواملی نظیر حوادث طبیعی مانند  سیل/خشکسالی/زلزله/توفان/فقر و تهی دستی است.

شما برای پناهندگیتان بایستی اثبات کنید که در کشورتان در امنیت ندارید و زندگیتان در خطر است.

کنوانسیون ژنو  مهم ترین منبع حقوق بین الملل در خصوص وضعیت پناهندگان است.پیش نویس این کنوانسیون،به کمک کمیته ی به خصوص پناهندگان و اشخاص  بدون  تابعیت درسال ۱۹۴۹ تشکیل گردید.کنوانسیون ژنو،مر کزی بین المللی و جهانی است.هم اکنون بیشتر از ۱۲۰ کشور به این کنوانسیون ملحق شده اند و  از اصلی ترین محل ضوابط حقوق بین المللی است. کنوانسیون پیشنهاد میکند ،وضعیت فرد پناهنده بایستی مطابق قوانین کشور محل ازندگی و اقامتش باشد.

،مهاجرت به روش  پناهندگی را به شما دوستان توصیه نمیکنیم زیرا بسیارخطرناک است و ریسک بالایی می طلبد. به روش زمینی و هوایی میتوانید پناهندگی بگیرید.که از طریق هوایی با ویزای توریستی می شود رفت وبرگشتی ندارد. ولی میتوانید به سادگی با گرفتن ویزاهای گوناگون به کشوری که دوست دارید بروید و  درگیر مشکلات نشوید. چون به هیچ وجه  دور از انتظار نیست  که کشور مد نظرتان  به پناهندگان اقامت دهد یا خیر. وضعیت اقامتی  مشخص نمی یاشد .درطول سفر شما امکان دارد  صدها خطر و آسیب اتفاق بیوفتد مثل اینکه در راه بمانید،با شتر و قاطر و کشتی و قایق راهتان را ادامه دهید.شاید زمان طولانی در کمپها بمانید و مستاصل بمانید یا اینکه  کمپها جایی برایتان نداشته باشند و ناچارا آواره شوید.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل  از چندی پناهنده سوری در ترکیه استقبال کرد و گقت دولت ترکیه اقدامات زیادی برای کاهش بحران پناهندگان انجام داده و پناهندگان زیادی را به دوش کشید، او گفت مردم پناهنده سوری نسبت به برخورد خوب مردم بسیار خوشحال هستند و ابراز رضایتمندی می کنند.

بیش از ۲٫۷میلیون نفر سوری در جنوب کشور و نواحی اصلی شهر زندگی میکنند. ریاست جمهموری فعلی کشور ترکیه این خبرخوب  را به پناهندگان داده است که میتوانند به عنوان  شهروند ترکی محسوب شوند.

تفاوت مهاجـر و پناهنده؟

پناهندگان کسانی هستند که از درگیریهای مسلحانه یا شکنجه فرار کنند.وضعیت این اشخاص خطرناک و قابل تحمل نیست، این تعداد از طرق مرزهای ملی به دنبال امنیت و حفاظت هستند.کلمه پناهنده در سازمان ملل آمده است و شناخته شده است. آثار پناهندگی میتواند عواقبی وحشتناک داشته باشد .یکی از مهم ترین اصل های  سازمان ملل این است که اشخاص پناهنده اخراج نشوند و به خیلی بدشان  برنگردنند.تحفیظ پناهندگان جنبه های گوناگون دارد و دسترسی به مراحل درخواست پناهندگی خیلی عادلانه و منطقی است و بایستی به حقوق انسانی افراد پناهنده احترام گذاشته شود تا حس احترام و امنیت کنند.

مهاجران کسانی هستند که به انگیزه های گوناگون مانند ادامه ی تحصیل،سرمایه گذاری،پیدا کردن کار،ازدواج وارد  کشوری میشوند و تلاش در ساماندهی شرایط زندگیشان دارند.و برعکس پناهندگان به سادگی میتوانند در کشور مادریشان رفت و امد کنند .با دریافت ویزای مهاجرتی می توان از حمایت ایده آل دولتها برخوردار بود. برای کشورهایی که فردی و یکپارچه هستند این راه  خوبی است.کشورها زیر نظر قوانین مهاجرتی خود و فرایندهای خودشان به قضیه مهاجرت می نگرند. کمیساریای عالی پناهندگان همکاری می کند تا کشورها با پناهندگی و حفاظت از پناهندگان به وظایف خود برسند.

ادغام کردن پناهندگان و مهاجران میتواند آثاری جدی برای پناهندگان داشته باشد،احتمال دارد  دولتی اقدام به بهداشتی کردن محیط مهاجران کند  ولی به محیط زندگی پناهندگان بی توجه باشد. احترام برای تمامی اشخاص به یک شکل است. حقوق بشر به مهاجران احترام وافری می گذارد. جمعیت بالایی از مردم با قایق  پناهنده  یونان و ایتالیا …. می شوند.

امتیاز بدهید

در باره شهرهاي پناهنده پذير فعلي در تركيه كه باز باشند معلومات لازم دارم بلخصوص شهرهاي كه نزديك استانبول باشد

من چیطور میتوانم پناهنده شوم جان من و خانم من در خطر است من در ترکیه استانبول استم برای من کمک کنین

نظر خود را بنویسید