جاذبه های گردشگری استانبول - جاهای دیدنی استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول

شهر استانبول به عنوان پایتخت شهر ترکیه به حساب می آید. استانبول در مقایسه با دیگر شهرهای ترکیه دارای مسلمان های بیشتری می باشد. افراد زیادی از کشورهای مختلف برای دیدن این شهر می آیند. معمولا اکثر آنها به دنبال دیدن جاذبه های گردشگری استانبول هستند. دقیقا می توان گفت که دلیل بسیاری از گردشگران برای رفتن به استانبول همین است. جاذبه های گردشگری استانبول زیاد است و ما می خواهیم در رابطه با تعدادی از آنها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

مسجد سلیمانیه استانبول ترکیه

istanbuldidani_1

شهر زیبای استانبول دارای تاریخ بسیار زیادی می باشد و همینطور دارای فرهنگ مناسبی است. مسجد سلیمانیه نیز یکی از آثار تاریخی این شهر به حساب می آید. افراد زیادی علاقه دارند که آثار باستانی و تارخی این شهر را ببینند. زمان احداث این مسجد به دوران های نوسنگی بر می گردد. در کنار اینکه استانبول شهری مدرن شده است اما آثار تاریخی ان همچنان حفظ گردیده است. علاوه بر مسجد سلیمانیه بناهای تاریخی دیگری مانند بازار باستانی استانبول، قصر سلطنتی دوران عثمانی و همچنین کلیساهای بسیار بزرگ در حال حاضر در این شهر وجود دارد. تمامی کسانی که به استانبول سفر کرده اند این مسجد را جزء بهترین جاذبه های گردشگری استانبول می دانند.

برج گالاتا

istanbul_s16

ارتفاع این برج به چیزی حدود 68 متری می رسد. برج گالاتا در قرن های وسطا بنا شده است و آن را به برای برج مسیح می شناسند. این برج در سال 1348 بنا گردیده است. در زمان خودش آن را به عنوان بلندترین ساختمان در شهر زیبای استانبول می شناختند. برج گالاتا تا به امروز دست خوش تغییرات زیادی قرار گرفته است. در قسمت بالایی آن انواع رستوران ها و کافه هایی طراحی شده که در تمام ساعت های شبانه روز به ارائه خدمات می پردازند. این برج دارای 9 طبقه می باشد. از آن بالای آن می توان منظره و طبیعت های بسیار زیبایی را دید. همچنین این برج توانسته خود را  در رده های بالای جاذبه های گردشگری استانبول قرار دهد.

موزه باستان شناسی استانبول

archaeological

اصلی ترین موزه ای که در استانبول قرار دارد و توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند، موزه باستان شناسی می باشد. در اصل می توان گفت که این موزه به 3 قسمت تقسیم می شود. قسمتی موزه باستان شناسی، قسمتی موزه تایلذ کیوسک و همچنین موزه شرق باستان است. تعداد اشیای با ارزشی که در این 3 موزه قرار دارد چیزی حدود یک میلیون می باشد که از تمام دنیا این اشیا گرد آوری شده است. زمان احداث این بنا در سال 1891 بود. دز این موزه حتی تابوت شاه اسکندر کبیر هم نگهداری شده و در موزه قرار داده شده است.

کلیسای چورا

masjed

کلیسای چورا در استانبول با استفاده از هنر بسیار چشم گیر بیزانس طراحی و ساخته شده است. بسیاری از کسانی که به این کلیسا رفته اند از زیبایی هنری که در ساخت آن به کار رفته تعریف زیادی می کنند و آن را  یکی از جاذبه های گردشگری استانبول می دانند. در این کلیسا زندگی حضرت عیسی و مادر او بر روی دیوارش نقاشی شده است. همچنین ساخت آن با استفاده از موزاییک هایی بسیار زیبا انجام شده است. این کلیسا را در استانبول کلیسایی می دانند که نجات دهنده می باشد و برای آن احترام زیادی قائل هستند. در ابتدا این کلیسا یک صومعه بوده است. اما بعدها تبدیل به یک مسجد گردیده است و امروزه هم تنها به عنوان یک موزه از آن استفاده می کنند که در بین جاذبه های گردشگری استانبول در رده های اول قرار دارد.

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 5 از 5 توسط 1 بازدیدکننده

نظر خود را بنویسید