شهر سوس

شهر سوس

شهر سوس یکی از شهرهای دیدنی و بسیار زیبای تونس می باشد. این شهر را می توان به عنوان یکی از مکان هایی است که دارای بندرگاه های بسیار آرام، ماهیگیری و به علاوه مراکز تجاری بسیار بزرگ است. شهر سوس را در رتبه 3 بزرگترین شهرهای تونس قرار داده اند که ساحلی می باشد. شهر سوس در قسمت شرقی تونست قرار گرفته است. نام دیگر سوس " مروارید سواحل تونس" می باشد. بهتر است بدانید که شهر سوس را یکی از بهترین کاشفان فینیقی کشف کرده است. جمعیت این شهر 173،047 نفر نیز می باشد. این شهر دارای ساحل های بسیار زیبا، رستوران های لوکس، هتل ها، آب و هوای خیلی خوب است. شهر سوس را می توان بهترین شهر گردشگری تونس دانست. این شهر مکان های دیدنی بسیار زیادی دارد که از جمله آنها عبارتند از:

 1. بازارچه های سنتی 
 2. باغ وحشی شهر سوس (Friguia) 
 3. بندری به نام قنتاوی
 4.  رقص معروف زولو (ZULU)
 5. کشتی های دزدان دریایی
 6. موتور سواری در صحرا

این شهر می تواند برای افرادی که گردشگر می باشند می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد. شهر سوس هم جوار دریای مدیترانه است که چیزی در حدود 150 کیلومتری جنوب تونس قرار دارد. این شهر با خصوصیات و ویژگی های بسیار زیاد و خوبی که دارد یکی از جذاب ترین شهرهای توریستی برای گردشگران به حساب می آید. این ویژگی ها به شرح زیر می باشد:

 • دارای بافت شهری بسیار زیبا و هماهنگ
 • طبیعتی منحصر به فرد
 • شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناسب
 • دریایی زلال و شفاف 
 • مکان های توریستی بسیار زیاد

از با اهمیت ترین نکات موجود در شهر سوس را می توان تاریخی بودن آن دانست. بافت  تاریخی که در این شهر وجود دارد به خاص بودن این شهر زیبا کمک بسیاری کرده است. جالب تر از همه این است که تمامی این بافت ها سالم هستند  و در حال فعالیت می باشند. یکی از قدیمی ترین قسمت های تاریخی شهر سوس " مدینه " می باشد. شهر مدینه برجی دارد که در زمان های قدیم دارای 4 دروازه بوده است. زندان مرکزی، قلعه نظامی و مسجد جامع در قسمت جنوبی مدینه واقع شده است. مدینه که به عنوان تاریخی ترین قسمت شهر سوس می باشد دارای چیزی حدود 30 هکتار مساحت است. حصاری که در مدینه وجود دارد سنگی می باشد نقشه آن به شکل مربعی طراحی شده است.

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 5 از 5 توسط 1 بازدیدکننده

نظر خود را بنویسید