جاذبه های گردشگری تهران - جاهای دیدنی تهران - بهترین مکان های دیدنی تهران - جاذبه های توریستی و گردشگری تهران

جاذبه های گردشگری تهران

شهر تهران به عنوان پایتخت ایران پر است از مسافران و گردشگرانی که به دنبال مکان های جذاب و جاهای دیدنی این شهر می باشند. جاذبه های گردشگری تهران بسیار زیاد است و مطمئنا در یک مقاله جای نمی گیرد. ما در اینجا تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری تهران را به شما معرفی خواهیم کرد.

باغ موزه هنر ایرانی

جاذبه های گردشگری تهران

این باغ موزه در منطقه الهیه شهر تهران قرار دارد. مساحت این موزه نزدیک به 1 هکتار می باشد. ساخت این موزه و همچنین طراحی ان به زمان پهلوی بر می گردد. باغ موزه هنر ایرانی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تهران در سال 1384 در دست بازسازی قرار گرفت.  این موزه در سال 86 به این نام معروف شد. می توان گفت به مکانی باغ موزه می گویند که هم آثار هنری در آن نگهداری شود و هم اینکه دارای محیط و فضایی بسیار زیبا باشد که بتواند آرامش را در روح و روان افراد منعکس کند. پیشینه این موزه به شکلی و تا به اندازه ای تا به امروز حفظ شده است. قبل از اینکه این مکان به عنوان موزه استفاده شود برای خانه سینما به کار می رفته است. این باغ دارای قسمت های مختلفی از جمله کارگاه های هنری،اثر های مجسمه سازان ایرانی، نگارخانه ها، قسمت فروش محصول هایی در زمینه فرهنگی و هنری و همچنین پخش فیلم نیز می باشد.

پل طبیعت

جاذبه های گردشگری تهران

این پل 3 طبقه می باشد. این پل تنها مخصوص پیاده روی می باشد و ماشین در روی این پل رفت و آمدی نمی تواند داشته باشد. این پل را می توان به عنوان یکی از نمادهای مخصوص شهر تهران است. این پل بوستان طالقانی و همچنین بوستان آب و آتش را به هم وصل می کند. پل طبیعت به دست خانم لیلا عراقیان طراحی و معماری شده است. در روی این پل قسمت های مختلفی برای تفریح و گردشگری قرار گرفته است. از جمله آنها می توان به مواردی همچون کافه گالری، انواع رستوران ها، کافی شاپ ها و همچنین فضای سبز زیبایی نیز اشاره کرد.  این پل می تواند جزء جاذبه های گردشگری تهران به حساب آید.

روستای کردان

جاذبه های گردشگری تهران

یکی از جاذبه های گردشگری تهران که مکانی تاریخی و با صفا می باشد، روستای زیبای کردان است.  در دل این روستا مکان های دیدنی زیادی وجود دارد. از جمله آنها عبارت از پل قدیمی بانو صحرای کردان، بی بی  شهربانو، برج آرامگاه روستا و همچنین امامزاده شاهزاده حسین نیز می باشد. در قسمت غربی روستای کردان پلی آجری به اسم پل بانو صحرا وجود دارد که در دوران صفوی احداث شده است. تنها قسمت هایی که در این پل باقی مانده است 2 پایه پل و همچنین تاق های بالایی آن است. این روستای خوش آب و هوا می تواند یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تهران باشد.

آبشار گزو

جاذبه های گردشگری تهران

آبشار گزو دارای ارتفاعی 75 متری می باشد. این آبشار حدود 2 ساعت با خود شهر تهران فاصله دارد. جاده فیروزکوه راهی است که باید برای رفتن به این آبشار بروید. بعد از آن باید وارد جاده لفور شوید و به داخل جنگل بروید. چیزی حدود 30 کیلومتر پیاده روی باید داشته باشید تا به خود آبشار برسید. این آبشار می تواند برای کسانی که به دنبال جاذبه های گردشگری تهران هستند بسیار زیبا و جذاب به نظر برسد. در طول مسیر به یک امام زاده می رسید که نشانه نزدیک شدن به آبشار است. از این آبشار زیبا دیدن کنید. 

شهر تهران به عنوان پایتخت کشور ایران به حساب می آید. این شهر دارای مکان های دیدنی بسیار زیادی می باشد. ما در این مقاله قصد داریم برخی از مکان های دیدنی تهران را به شما معرفی کنیم. هر چند تعداد آنها بسیار زیاد است و در یک مقاله گنجیده نخواهد شد.

موزه عروسک های ملل

مکان های دیدنی تهران

این موزه فضایی را ایجاد کرده تا نوجوان ها و همچنین کودک ها بتوانند با فرهنگ های مختلفی که در کشور  آنها وجود دارد، آشنا شوند. علاوه بر این موزه عروسک های ملل این قشر از جامعه را با فرهنگ های دیگر کشورها آشنا می سازد. این امر می تواند روابط این قشر از جامعه را با تمام جهان و کشور خودشان مستحکم و با صلح نشان دهد. موزه عروسک های ملل چیزی حدود 540 عروسک دارد که این عروسک ها فرهنگ و تمدن بیش از 50 کشور را نشان می دهد. قسمت های تشکیل شده در این موزه شامل عروسک های قومی، عروسک های نمایشی و همچنین عروسک های سایه نیز می باشد. این موزه در منطقه پاسداران تهران واقع شده است. آدرس دقیق آن پاسدارن- نگارستان 5 - پلاک 4 می باشد.

تالار هنر – تئاتر کودکان

مکان های دیدنی تهران

این تالار یکی از سالن های اصلی تئاتر مخصوص نوجوانان و کودکان به حساب می آید. این تالار به صورت اختصاصی همه روزه اجرای تئاتر دارد.  این تالار در میدان هفت تیر - ورزشگاه شیرودی - خیابان مفتح - خیابان ورزنده واقع شده است. می توان گفت یکی از مکان های دیدنی تهران که برای کودکان و نوجوانان بسیار مناسب می باشد، تالار هنر است. این تالار در روزهای شنبه تعطیل خواهد بود.

باغ پرندگان تهران

مکان های دیدنی تهران

زمانی که وارد باغ پرندگان تهران می شوید تمام وجودتان را هیجان فرا می گیرد.  وقتی وارد آن باغ زیبا می شوید جوجه غاز ها و همچنین کبک ها با شما راه می روند. صدای زیبای پرندگان در این باغ حس ورود به بهشت را به شما می دهد. این باغ را قوهای سفید، لک لک ها، شتر مرغ ها، پلیکان ها و همچنین فلامینگوهای زیبا فرا گرفته است. زیبایی این پرنده ها حیرت انگیز است. شاید بد نباشد اگر برای یک بار هم که شده تجربه دیدن این همه پرنده خاص از نزدیک را داشته باشید. شاید ندانید که پلکان ها پرندگانی آرام و جدی هستند و در صورتی که تصور کنند که می خواهید با آنها سر به سر بگذارید به سمت شما می آیند و به شما حمله می کنند. فضای جنگلی این باغ بسیار زیبا و دل انگیز می باشد و می تواند آخر هفته ای پر از نشاط را برای شما رقم بزند. باغ پرندگان تهران به عنوان یکی از مکان های دیدنی تهران در جنگل لویزان این شهر قرار گرفته است. خ هنگام - خ استقلال - خ کوهستان

پارک ارم (شهربازی)  

مکان های دیدنی تهران

یکی از شهربازی های بزرگ و به نام تهران پارک ارم است. این شهر بازی هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان مناسب می باشد. این پارک دارای کافی شاپ و رستوران هایی می باشد برای افرادی که برای تفریح و بازی به این پارک می آیند. پارک ارم یا همان شهربازی ارم در غرب تهران واقع شده است. این پارک دارای پارکینگ اختصاصی می باشد. این پارک در اتوبان باکری جنوب بالاتر از فروشگاه بزرگ هایپر استار قرار دارد.

دلفیناریوم برج میلاد 

مکان های دیدنی تهران

اولین دلفیناریوم غیر ساحلی در تمام خاورمیانه ، این دلفیناریوم می باشد. این مکان دیدنی بسیار زیبا دارای مجرب ترین مربی های خاورمیانه است. همچنین این دلفیناریوم بسیار مرتفع می باشد. این پارک دارای 4 شیر دریایی است که آنها را از آمریکای جنوبی، اسپانیا و هلند به ایران آورد ه شده است. این شیرها را مربیان با تجربه و حرفه ای آموزش داده اند. این شیرها حرکت های آکروباتیک بسیار زیبایی را انجام می دهند. این شیر ها برای کشیدن نقاشی، زدن ساز دهنی و همچنین گرفتن عکس یادگاری با گردشگران آموزش های لازم را دیده اند. این دلفیناریوم در قسمت غربی برج میلاد قرار گرفته است و می توان آن را یکی از بهترین مکان های دیدنی تهران دانست. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید