جاهای دیدنی تهران ، مناطق گردشگری تهران ، اماکن توریستی شهر تهران

جاهای دیدنی تهران

تهران به عنوان پایتخت کشور ایران یکی از بزرگترین شهرهای ایران به حاب می آید. این شهر دارای جاذبه ها و جاهای دیدنی می باشد. ما در این مقاله قصد داریم فهرستی از جاهای دیدنی تهران را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دریاچه چیتگر

یکی از جاهای دیدنی تهران که در غرب آن واقع شده است دریاچه چیتگرمی باشد که فضایی برای عموم ایجاد نموده است. این دریاچه بسیار زیبا بوده و هوای آن خیلی تمیز می باشد. مکانی تفریحی و خوش آب و هوا مانند چیتگر محیطی مناسب برای ساکنین تهران ایجاد کرده تا در روز های تعطیل به آنجا بروند و از زیبایی دریاچه چیتگر استفاده نمایند. می توان در آنجا آلودگی ها و شلوغی شهر را فراموش کرد. به جرات می توان گفت که این دریاچه یکی از دریاچه های مصنوعی بسیار بزرگ در کشور است. همچنین نوری که از ساختمان ها به دریاچه می خورد زیبایی آن را در شب چند برابر می کند. از این رو می توان آن را یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران دانست. پیست مخصوص برای دوچرخه سواری، قایق سواری، چرخ و فلک برای بچه ها، سینما هرم، سافاری وحشت، ماشین های برقی و همچنین سافاری وحشت در این دریاچه از جمله تفریحاتی است که می توان در آنجا انجام داد.

دریاچه چیتگر تهران

کاخ گلستان

کاخ گلستان جزء تاریخی ترین بناهای زمان قاجار می باشد که در شهر تهران واقع شده است. از معماری ایرانی و غربی در ساخت این بنا استفاده شده است. این کاخ یکی از جاهای دیدنی تاریخی بسیار زیبا است. کاخ گلستان دارای دیدنی های تالار سلام، تخت مرمر، عمارت بادگیر، تالار برلیان، شمس العماره، تالار آینه، کاخ ابیض، تالار الماس، حوضخانه و خلوت کریمخانی نیز می باشد. این کاخ در مرکز شهر در خیابان 15 خرداد واقع شده است. دور تادور این کاخ درشکه ها و همچنین قطارهایی است که می توانید با استفاده از آنها مسیر میدان ارگتا امام خمینی را با بگردید. کاخ گلستان می تواند یکی از جاهای دیدنی تهران برای شما باشد.

کاخ گلستان گردشگری تهران

کاخ موزه سعدآباد

این کاخ واقع شده  در دربند می باشد. این کاخ در زمان قاجار ییلاقی بوده برای شاهان آن زمان و همچنین در دوره های پهلوی هم مورد استفاده قرار می گرفته است. کاخ موزه سعد آباد دارای قسمت های موزه خط و کتابت میرداماد، موزه هنرهای زیبا، موزه سبز، موزه فرشچیان، موزه هنر و ملل، موزه نظامی، موزه بهزاد و همچنین کوزه آب نیز می باشد. توریست های زیادی برای دیدن این کاخ می آیند.

کاخ موزه سعدآباد گردشگری تهران

باغ پرندگان

به جرات می توان گفت که باغ پرندگان تهران بزرگترین باغ پرندگان در تمام کشور است. این باغ در لویزان است و می توانید برای دیدن پرنده های بسیار زیبا و مختلف به آنجا بروید. مساحت آن چیزی در حدود 22 هکتار می باشد. اجرا و ساخت این باغ  در 22 هکتار در 2 فاز انجام شده است. در ابتدا چیزی در حدود 5 هکتار آن برای فاز یک است که در حال حاضر به خوبی در حال اجرا می باشد  و همچنین فاز 2 که  مخصوص پرنده های دستچر است  دارای چندین آبشار، رستوران، برکه و همچنین آلاچیق های بسیار زیبایی می باشد. این فاز در حال حاضر برای بهره برداری کردن حاضر است. این باغ را می توان به عنوان منحصر به فردترین جاهای دیدنی تهران دانست.

باغ پرندگان تهران

برج میلاد

یکی دیگر از جاهای دیدنی تهران برج میلاد می باشد. برج میلاد رتبه 6 را در بین برج های مخابرتی بسیار بلند دنیا کسب نموده است. به علاوه نوزدهمین ساختمان بلند در تمام دنیا شده است. ارتفاع برج میلاد چیزی نزدیک به 440 متر می باشد و همچنین مساحت آن حدود 13000 متر مربع است. این برج را می توان از همه جای تهران دید چرا که بسیار بلند می باشد. به دلیل همین عظمت آن را به عنوان نماد شهر تهران انتخاب کرده اند. متاسفانه امروزه بعضی از محققان اعلام نمودند که این برج در روی یک گسل بنا نهاده شده است. 

برج میلاد مناطق دیدنی تهران

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید