جاهای دیدنی مشهد ، جاذبه های گردشگری مشهد ، اماکن توریستی مشهد

جاهای دیدنی مشهد

شهر مقدس مشهد علاوه بر اینکه جزء یکی از بزرگترین شهرهای مذهبی کشور است دارای مکان های تفریحی بسیار زیادی می باشد. جاهای دیدنی مشهد بسیار زیاد و متنوع  است و ما در این مقاله تنها به معرفی زیباترین آنها خواهیم پرداخت.

سرزمین موج های آبی

پارک آبی مشهد

سرزمین موج های آبی مشهد به عنوان یکی از پر طرفدارترین جاهای دیدنی مشهد به شمار می رود. این مکان تفریحی در یک زمین بسیار بزرگ به مساحت 8460 متر که این زمین دارای زیر بنای 23 هزار متری نیزی می باشد. سرزمین موج های آبی مشهد به عنوان اولین و بزرگ ترین پارک آبی سرپوشیده در سرتاسر خاورمیانه  به حساب می آید. این پارک آبی بزرگ را در سال1381 راه اندازی کردند. در ساخت آن از بهترین و به روزترین تجهیزات و امکانات استفاده شده است. از جمله امکانات تفریحی که در سرزمین موج های آبی مشهد وجود دارد می توان به سرسره سرعتی، رودخانه آرام و خروشان، سونای خشک و بخار، سرسره آهسته، سرسره تاپسی تور وی، حمام ترکی، سرسره تویستر، منطقه مخصوص برای کودکان، سونای خشک، کافی شاپ، چاله فضایی، استخر موج، رستوران و...... بهتر است بدانید که سرسره تاپسی تور وی در سرزمین موج های آب مشهد را به عنوان برترین سرسره آبی در سال 2010 میلادی برنده اعلام کردند.

بند گلستان

مشهد جاذبه گردشگری

اثرات تاریخی می تواند برای بسیاری از افراد جالب باشد. بند گلستان هم به عنوان یکی از جاهای دیدنی مشهد جزء زیباترین بناهای تاریخی می باشد. از سمت غرب شهر مشهد حدود 12 کیلومتر با خود شهر فاصله دارد. همچنین نزدیک به 4 کیلو  هم با طرقبه فاصله گرفته است. این بنا در زمان تیموریان ساخته شده است که در آن قسمت های برای قایق سواری، رستوران و همچنین قهوه خانه در نظر گرفته شده است.  

پارک ملت

پارک ملت مشهد

این پارک بسیار زیبا و بزرگ در قسمت غربی شهر مشهد قرار گرفته است. مساحت این پارک 720 هزار متر می باشد. تاسیس این پارک در سال 45 انجام شد و هر روزه در آن قسمت های زیادی اضافه شده و امکانات بسیاری در آن مد نظر قرار گرفته است. همچنان هم در امکانات بیشتری در آن در حال ساخت می باشد. درخت های بسیار زیبا، حوض های آب نما، امکانات مناسب برای تفریح و به خصوص گلکاری های زیبا در این پارک جزء ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد. به ویژه در مناسبت های مختلف در این پارک نمایشگاه هایی برگزار می شود. همچنین یکی از شهر بازی های قدیمی این شهر در پارک ملت قرار دارد که به مرور رسیدگی های زیادی به آن شد. به همین دلیل است که پارک ملت را هم به عنوان یکی از جاهای دیدنی مشهد همه به شما توصیه می کنند.

کوهسنگی مشهد

کوهسنگی مشهد

در حواشی کوه منفرد پارک جنگلی به نام کوهسنگی واقع شده است که این پارک در قسمت جنوبی شهر مقدس مشهد می باشد. این پارک را می توان در اولویت لیست جاهای دیدنی مشهد قرار داد. چرا که این پارک جنگلی با مساحت 30 هکتاری خود دارای آب و هوایی بسیار زیبا و باورنکردنی می باشد. در زمان های بسیار قدیم این منطقه جزء یکی از مناطق ییلاقی برای عشایر بوده اما امروزه آن را پارکی جنگلی زیبا تبدیل کرده اند که دارای چشم انداز طبیعی می باشد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید