جاهای دیدنی کیش-جاذبه های گردشگری توریستی کیش

جاهای دیدنی کیش

یکی از جزیره های بسیار زیبا و پر از آرامش خلیج فارس جزیره کیش است. چیزی حدود 2 هزار هکتار این جزیره گل کاری و درخت کاری هایی دارد که شبیه به جنگل شده است. جاهای دیدنی کیش بسیار زیاد است. از این جاهای دیدنی می توان به مواردی از جمله جاده کرانه، شهر زیر زمینی کاریز، اسکله تفریحی و خیلی از مکان های دیدنی زیبای دیگر می باشد. ما در این مقاله تصمیم داریم که تا بعضی از جاهای دیدنی کیش را به شما معرفی کنیم.

پارک ساحلی مرجان

sahel-marjan-kish

پارک ساحلی مرجان یکی از پارک های دیدنی کیش می باشد. در اطراف این پارک بازاری با همین نام وجود دارد. تمام مرکز های خریدی که در اطراف این پارک است بسیار لوکس و خوب است. نزدیک به دریا می باشد. یکی از جاهای دیدنی کیش است که بسیاری از افراد برای تفریحات خود به آنجا می روند. ظاهر ساحلی این پارک به زیبایی آن افزوده است.  طلوع آفتاب بسیار زیبا در روز های کیش این منطقه را منحصر به فرد کرده است. علاوه بر این آلاچیق هایی که در فضای این پارک قرار گرفته است، توانسته فضای آن را جذاب تر کند. پیشنهاد ما به شما این است که در سفر خود به کیش حتما به این پارک بروید و از منظره آن لذت ببرید.

اسکله تفریحی کیش

kish1

این اسکله تفریحی دارای امکانات بسیار زیادی که می باشد که از جمله آنها می توان به مواردی چون قایق پدالی، سه چرخه آبی، جت اسکی، قایق های کف شیشه ای، قایق های ماهیگیری و همچنین قایق های پارویی نیز اشاره کرد. در این اسکله می توان  تمامی آبزیانی که در خلیج فارس هستند را به راحتی ببینید. دلیل این امر می تواند زلال بودن آب های این جزیره باشد. همچنین در اطراف این اسکله مکان های تفریحی زیادی قرار دارد که مسافران می توانند از آن مکان ها استفاده کنند.

کشتی یونانی از دیگر جاذبه های کیش

9d29d946-d3c9-4c5f-a64b-c090d246887d

یکی دیگر از جاهای دیدنی کیش می توان به کشتی یونانی آن اشاره کرد. این کشتی برای کشور یونان است و در منطقه ای  به اسم کولااف  آن را ساخته است. زمان ساخت این کشتی به سال 1322 بر می گردد و کسی به نام ویلیام هامیلتون آن را ساخته است. وزن این کشتی زیبا حدود 7000 تن و همچنین دارای طول 136 متر نیز می باشد. کشتی یونانی در بندر گلاسکو اسکاتلند در دست ساخت قرار گرفت. این کشتی به گل نشته به علت آب و هوای آلوده ومه آلود بودن آن به این روز افتاده است. بعد از آن یونانی ها این کشتی را به آتش کشیدند و در حال حاضر این کشتی در کیش است.

شهر زیرزمیی کاریز

kish2_1

این شهر در حال حاضر دارای مساحتی حدود ده هزار متر می باشد. شهر زیر زمینی کاریز به عنوان یکی از جاهای دیدنی کیش معروف شده است. این شهر در عمقی شانزده متری زمین واقع شده است. در گذشته که نام این شهر را کاریز گذاشتند معنای آن قنات بود. سقف این شهر زیبا به طول 8 متر می باشد که  از صدف ها، مرجان  و سنگواره های دریایی پر است. قدمت این شهر تاریخی که در جزیره کیش واقع شده است را می توان به 280- 560 میلیون سال پیش نصبت داد. این مکان دیدنی دارای قسمت هایی از جمله رستوران های سنتی، سالن کنفرانس، فروشگاه های صنایع دستی، موزه، گالری های هنری و همچنین سالن آمفی تئاتر نیز می باشد. این شهر تاریخی زیبا را می توانیم در اولویت های جاهای دیدنی کیش بدانیم.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید