جاذبه های گردشگری گرگان ، جاهای دیدنی شهر گرگان ، مناطق و اماکن تویستی گرگان

جاذبه های گردشگری گرگان

گرگان یکی از شهرهای استان گلستان می باشد که در قسمت جنوب شرق دریای خزر قرار گرفته است. نام قدیمی این شهر استرآباد بود که بعد ها به گرگان تغییر پیدا کرد. این شهر یکی از شهر های تاریخی ایران است. به طوری که قدمت این شهر به 6000 سال پیش بر می گردد. وسعت شهر گرگان چیزی در حدود 60 کیلومتر می باشد که دارای جمعیت 270 هزار نفری است. جاذبه های گردشگری گرگان در نوع خود بسیار زیاد می باشد. این شهر یکی از شمالی ترین شهر ها به حساب می آید. در این شهر کشاورزی های زیادی انجام می گیرد. چرا که زمین های گرگان بسیار حاصلخیز است. قومیت های زیادی در این شهر زندگی می کنند. از مازندرانی و ترکمن گرفته تا بلوچ، سیستانی، شاهرودی، دیلمی، سبزواری وفارس در این شهر اسکان کرده اند. 

مردم گرگان آدم هایی بسیار مهمان نواز می باشند. این شهر محل تولد آقا محمد خان قاجار است. به همین دلیل است که آن را به عنوان پایتخت حکومت قاجار نام گذاری کردند. حال ما در این مقاله قصد داریم تا بعضی از جاذبه های گردشگری گرگان را به شما معرفی کنیم.

جنگل توسکستان

 گرگان

در قسمت جنوبی شهر گرگان جنگلی زیبا و سرسبز به نام توسکستان وجود دارد که یکی از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری گرگان به شمار می رود. بالاترین نقطه توسکستان به اسم جهان نما معروف است. در فصل زمستان بسیاری از افراد برای برف بازی به جهان نما می روند. علاوه بر این جاده توسکستان راهی با صفا برای رفتن به شاهرود می باشد. فاصله گرگان به شاهرود از این جاده 80 کیلومتر است. آب و هوای این جنگل خنک و خیلی خوب است و در فصول تابستان می تواند یکی  از بهترین مناطق گرگان از نظر آب و هوا باشد. سر تاسر جنگل توسکستان با درخت های زیبای ارس پوشانده شده است.

بازار نعلبندان

جاذبه های گردشگری gorgan گرگان جاهای دیدنی گرگان

این بازار بومی که در شهر گرگان واقع شده است یکی از شلوغ ترین بازارها به حساب می آید. همچنین این بازار جزء یکی از مکانهای تارخی شهر گرگان است که می تواند به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری گرگان معرفی شود. در زمان های قدیم تر بزرگی بازار نعلبندان درتمام شمال ایران تک بود و همینطور در آن زمانها بسیاری از دادو ستد ها در این بازار انجام می شد. در این بازار انواع و اقسام محصولات یافت می شود. مهم ترین کالایی که در آنجا وجود دارد، فرش های ترکمنی دست بافت می باشد که جزء صنایع دستی گنبد کاووس است. 

آبشار لاملیچ

gorgan آبشار لامیج

آبشاری به نام لاملیچ در روستای سرکلاته که در اطراف شهر گرگان قرار گرفته، وجو د دارد. آبشار لاملیچ در بخش جنوبی این روستا واقع شده است. فاصله سرکلاته تا شهر گرگان چیزی کمتر از 30 کیلو متر است. ارتفاع آبشار لاملیچ 80 متر می باشد. برای رسیدن به آبشار از سرکلاته تا خود آبشار نزدیک به 5 ساعت راه است. در این مسیر یک آبشار کوچک تر جود دارد. برای رفتن به این آبشار باید راهنما به همراه داشته باشید. چرا که جنگل هایی که در طول مسیر وجود دارد بسیار انبوه می باشد. آبشار لاملیچ جزء معروف ترین جاذبه های گردشگری گرگان می باشد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید