مکان های دیدنی اصفهان- جاذبه های گردشگری و توریستی اصفهان - بهترین مناطق دیدنی اصفهان - جاهای دیدنی اصفهان

مکان های دیدنی اصفهان

اصفهان یکی از زیباترین شهرهای تاریخی ایران به حساب می آید که گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند. این افراد به منظور رفتن به مکان های دیدنی اصفهان تصمیم به آمدن به آنجا را می گیرند. می توانم به جرات بگویم که تمام قسمت های اصفهان دیدنی و تاریخی می باشد. قدمت این شهر زیبا به سالها پیش باز می گردد. هر چند که تعداد مکان های دیدنی اصفهان زیاد است اما ما برخی از آنها را در این مقاله به شما معرفی می کنیم تا با دیدن این مکان ها زیبایی تاریخ ایران را از نزدیک ببینید و لذت ببرید.

سی و سه پل

مکان های دیدنی اصفهان

نام دیگر این پل " الله وردی خان " می باشد. سی و سه پل دارای دهانه هایی حدود 33 عدد است. این پل در زمان شاه عباس صفوی و در سال 1008 هجری  احداث شد و آن را بالای زاینده رود ساختند. بعد از اینکه 3 سال از ساخت آن گذشت فردی به نام الله وردی خان آن را تکمیل کرد. در زمان های قدیم در این پل مراسم ها و جشن های مربوط به آب پاشن را بر گزار می کردند. علاوه بر این مراسم خاج شویان ارامنه را در این مکان انجام می دادند. سی و سه پل یکی از شاهکارترین معماری های ایرانی به شمار می رود. طول  سی و سه پل  حدود 296 متر و همچنین عرض آن به 14 متر می رسد. این پل در سال 1310 جزء آثار ملی ایران ثبت گردیده است. هر کس که به اصفهان سفر کرده این پل را یکی از زیباترین مکان های دیدنی اصفهان معرفی کرده است.

پل خواجو

مکان های دیدنی اصفهان

در قسمت شرقی سی و سه پل پل دیگری به نام پل خواجو قرار گرفته است؛ که یکی از مکان های دیدنی اصفهان می باشد. این پل دارای 24 دهانه می باشد. پل خواجو در زمان شاه عباس دوم و در سال 1060هجری  احداث شده است. وسط پل خواجو خانه ای است که شاه عباس به همراه خانواده خود به طور موقت در آنجا ساکن بوده است. نام این خانه " ئبیگر بیکی " می باشد. این پل دارای 133 متر و همچنین دارای عرض 12 متر مربعی نیز می باشد. معماری پل خواجو بی نظیر می باشد.این پل در بهترین محله قرار گرفته شده است. شیرهای سنگی که در گوشه های این پل وجود دارد نشانه ای برای سپاه بختیاری می باشد. پل خواجو مورد ثبت در آثار ملی قرار گرفته است.

کلیسای وانک

مکان های دیدنی اصفهان

یکی دیگر از مکان های دیدنی اصفهان کلیسایی به نام ونک می باشد. این کلیسای زیبا در خیابان جلفای اصفهان قرار گرفته است. این کلیسا برای ارمنی ها می باشد. مساحت  این کلیسا نزدیک به 9 هزار متر می باشد. ساختمان اصلی 4 هزار متر است و باقی مانده آن را برای فضای سبز کلیسا در نظر گرفته شده است. این کلیسا دارای برج ناقوسی 3 طبقه ای می باشد. همچنین گنبدی که در بالای این کلیسا وجود دارد بسیار شبیه به مسجدهای ایرانی می باشد. این بنا با استفاده از طلاکاری ها و رنگ روغنی ها تزئین شده و زیبایی آن را دو چندان کرده است. این کلیسا هم جزء آثارملی می باشد که به ثبت رسیده است.

باغ گل ها

مکان های دیدنی اصفهان

یکی از مجموعه های تفریحی و دیدنی شهر اصفهان باغ گل ان می باشد. این باغ در جنوب شرق میدان بزرگمهر قرار گرفته است. همچنین به رودخانه زاینده رود هم بسیار نزدیک می باشد. باغ گل اصفهان دارای باغ رز، باغ صخره، باغ گیاهان، برکه، مجموعه پرچین، باغ ایرانی، چنیدن آبنما، طرح فرش ایرانی و همچنین آمفی تئاتر در محیط باز آن نیز می باشد. علاوه بر این باغ ها دارای قسمت های مختلف دیگری نیز می باشد. می توان یکی از زیباترین و پر آرامش ترین مکان های دیدنی اصفهان را باغ گل آن دانست.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید