دیدنی های یاسوج، جاذبه های توریستی و گردشگری یاسوج، جاهای دیدنی یاسوج ،جاذبه های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد

دیدنی های یاسوج

یاسوج یکی از زیباترین شهرهای استان کهگیلویه و بویر احمد می باشد. این شهر دارای طبیعتی منحصر به فرد است و همچنین دارای آب و هوای خنک و معتدلی می باشد. بهترین زمان برای سفر به این شهر فصل تابستان است.  هر ساله افراد  زیادی برای دیدن این شهر ز یبا به استان کهگیلویه و بویراحمد نیز سفر می کنند. دیدنی های یاسوج بسیار زیاد می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از دیدنی های یاسوج را در اختیار شما قرار دهیم.

دیدنی های یاسوج

پارک کوهستانی یاسوج

پارک کوهستانی یاسوج دارای وسعت بسیار زیادی می باشد. اگر به قسمت بالایی این پارک بروید می توانید تمام شهر را ببنید و از چشم انداز زیبای آن نیز لذت ببرید. این پارک در قسمت حاشیه ای یاسوج واقع شده است. این پارک زیبای کوهستانی یکی از بهترین دیدنی های یاسوج می باشد.

دیدنی های یاسوج

پیست اسکی کاکان یاسوج

یکی از بهترین و تفریحی ترین دیدنی های یاسوج پیست اسکی کاکان می باشد. این پیست در دامنه های رشته کوه زاگرس قرار دارد. فاصله پیست تا شهر یاسوج 18 کیلومتر می باشد. ارتفاع این پیست از زمین حدود 2600 متر می باشد و همچنین طول و عرض آن به ترتیب 600 و 150 متر می باشد. امکانات آن بسیار زیاد است. از جمله این امکانات می توان به اقامتگاه، تعداد3 تله اسکی و همچنین انواع رستوران ها نیز اشاره کرد. همچنین این پیست دارای یک تله کابین نیز می باشد. این پیست در سال 1373 راه اندازی گردید. اگر به شهر یاسوج سفر می کنید حتما از این پیست دیدن کنید و از تفریحات آنجا لذت ببرید.

دیدنی های یاسوج

آبشار یاسوج

سرچشمه این آبشار از رشته کوه هاغی زاگرس است. این آبشار تنها 2 کیلومتر با شهر یاسوج فاصله دارد و به راحتی می توان به آنجا رفت. ارتفاع این آبشار 10 متر است. می توان گفت که یکی از زیباترین دیدنی های یاسوج همین آبشار است. دور تا دور این آبشار پر از نهرهای آب است که به صورت باغ میوه، پر گل، مارپیچ و مراتع سبز هستند. به جز زمستان بقیه فصل های می توانید از هوای خنک آنجا استفاده کنید.

دیدنی های یاسوج

تنگ تامرادی یاسوج

یکی از دیدنی های یاسوج که در تمام این شهر دارای محبوبیت بسیاری می باشد تنگ تامرادی است. این تنگ در فاصله 55 کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد. طبیعت این تنگ بسایر بکر و دست نخورده است و می توان از هوای سالم آن نیز استفاده کرد. معمولا تمام گردشگرانی که به یاسوج سفر می کنند برای دیدن تنگ تامرادی و روستای زیبای آن می روند. در گذشته برای رسیدن به این مکان باید راه سختی را طی می کردیم اما امروزه این راه بهتر شده است. بهترین فصل برای رفتن به این تنگ بهار و تابستان است. ولی در فصل های دیگر هوای آنجا بسیار خنک می باشد. تنگ تامرادی دارای چند آبشار است هر کدام از آنها دارای ارتفاع 9 تا 15 متری می باشد. همچنین این تنگ دارای طبیعتی سرسبز و همچنین جنگل های بلوط می باشد. که توانسته آن را منحصر به فرد کند. 

دیدنی های یاسوج

دریاچه کوه گل

در یکی از منطقه های یاسوج به نام دنا دریاچه کوه گل قرار گرفته است. این منطقه کوهستانی می باشد و حدود 33 کیلومتر با شهر یاسوج فاصله دارد. ارتفاع این دریاچه در فصل های زمستان که برف و باران زیادی می بارد بسیار بالا می آید. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید