جاهای دیدنی بروجرد، جاذبه های گردشگری و توریستی بروجرد، بهترین جاهای دیدنی بروجرد

جاهای دیدنی بروجرد

یکی از پر جمعیت ترین و زیباترین شهرهای لرستان بروجرد می باشد. این شهر دارای آب و هوایی بسیار معتدل و به عبارت دیگر معتدل و نیمه خشک است. مردم این شهر به زبان لری حرف می زنند. نام دیگری که خود بروجردی ها برای گویش خود انتخاب کرده اند " ورویرد " می باشد. بروجرد یکی از قدیمی ترین شهرهای لرستان به حساب می آید. جاهای دیدنی بروجرد بسیار زیاد است. ما در این مقاله تعدادی از جاهای دیدنی بروجرد را در اختیار شما قرار می دهیم.

تپه چغا

جاهای دیدنی بروجرد

یکی از جاهای دیدنی بروجرد تپه چغا می باشد. این تپه را به عنوان بام بروجرد می شناسند. این تپه مکانی است زیبا برای تفریحات مردم بروجرد و همچنین گردشگرانی که برای دیدن این شهر می آیند. زمانی که بالای این تپه می روید می توانید تمام شهر بروجرد را در زیر پاهای خود حس کنید. پیشنهاد ما به شما این است که در روز برای دیدن این تپه بروید.

پارک فدک

جاهای دیدنی بروجرد

پارک فدک بروجرد در قسمت حاشیه این شهر قرار گرفته است. می توان آن را بزرگ ترین پارک شهر بروجرد و همچنین یکی از جاهای دیدنی بروجرد دانست. این پارک که به تعبیری دیگر می توان آن را یک مجموعه تفریحی دانست دارای سه دریاچه وجود دارد که تغذیه آنها از آب گلرود بروجرد می باشد. اگر قصد سفر کردن به بروجرد را دارید می توانید به این پارک بروید و از زیبایی آن لذت ببرید.

بازار بزرگ

جاهای دیدنی بروجرد

یکی از جاهای دیدنی بروجرد که بسیار قدیمی می باشد بازار بزرگ آن است. این بازار را به گفته خود مردم بروجرد " راسا " می نامند. این بازار سنتی یکی از بزرگ ترین مراکز تجاری این شهر می باشد. زمان راه اندازی و احداث این بازار را هنوز به دست نیاورده اند. چرا که احداث آن به سال ها پیش که بر می گردد و تنها احتمالی که برای این امر وجود دارد این است که در زمان قاجاریه راه اندازی شده است اما تاریخ دقیقی در دست نیست. بازار بزرگ بروجرد را می توانیم مهم ترین امر در تجارت استان لرستان بدانیم. از این رو این شهر یکی از مهم ترین شهرهای استان لرستان به شمار می رود.

تنگه کپرگه

جاهای دیدنی بروجرد

این تنگه در قسمت شمال غرب این شهر قرار گرفته است. همچنین در آخرین قسمت جاده ای که به گلدشت می رسد است. تنگه کپرگه رودخانه ای بسیار زیبا دارد که در تمام سال این رودخانه روان است و دارای آب های فراوانی می باشد. پیچ و خم های زیبای این تنگه که جنگلی می باشد بهترین مکان برای پیاده روی و همچنین دوچرخه سواری می باشد. در بروجرد مسیری بزرگ تر از این تنگه برای کوهنوردان  وجود ندارد. زیبایی های این تنگه شامل غار طاقچه،  چشمه های آب گرم و همچنین پل سنگی می باشد.  می توان یکی از  زیباترین جاهای دیدنی بروجرد را همین تنگه دانست. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید