جاهای دیدنی ایران - جاذبه های گردشگری ایران - بهترین منطقه های ایران - جاهای دیدنی ایران برای مسافرت - عکس مکان های دیدنی ایران

جاهای دیدنی ایران

یکی از مهم ترین چیزهایی که قبل از یک سفر مد نظر تمامی افراد می باشد، جاهای دیدنی آن شهر است. با وجود اینکه جاهای دیدنی ایران بسیار زیاد است اما بسیاری از افراد هر ساله به جاهای تکراری سفر می کنند. غافل از آنکه بدانند چه مناطق زیبایی در کشور ما وجود دارد. ایران دارای مناطق تفریحی و زیبای بسیار زیادی می باشد. مکانهای بسیار زیادی وجود دارد که تا به امروز شما اسم آنها را هم شاید نشنیده باشید. ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از جاهای دیدنی ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم.

آبشار شِوی

جاهای دیدنی ایران

 این آبشار بسیار زیبا را می توانیم به عنوان یکی از بزرگترین آبشارهای موجود در کشور معرفی نکنیم. نام دیگر این آبشار تله زنگ می باشد. این آبشار در استان خوزستان و در اطراف شهر دزفول در منطقه ای به نام سردشت واقع شده است. آبشار شوی دارای فضایی سرسبز و بسیار زیبا می باشد. در فصل بهار به بالاترین حد زیبایی خود می رسد و بهترین زمان برای رفتن به آنجا خواهد بود. آب و هوای این منطقه خنک و پر طراوت می باشد. معنی اصلی کلمه شوی لطافت است. مسیر رسیدن به این آبشار این گونه است که باید از شهر دزفول به طرف شیهون رفته و بعد از گذشتن از روستاهای بازارگاه، بیشه بزان و همچنین پیرچل در جایی متوقف شوید و به مدت 2 ساعت کوهنوردی نمایید تا به آبشار بسیار زیبای شوی برسید.

بهشت گمشده

جاهای دیدنی ایران

  منطقه ای در شهرستان مرودشت وجود دارد که دارای آب و هوای بسیار خوب و همچنین بسیار سرسبز می باشد. نام این منطقه بهشت گمشده است. البته نام این منطقه به صورت رسمی " تنگ بستانک" می باشد. این مکان یکی از بهترین و با صفاترین جاهای دیدنی ایران است. رودخانه ای که در این منطقه دارد چشم اندازی زیبا و خیره کننده برای این محیط به وجود آورده است. همچنین دارای درختان زیادی می باشد.آفتاب بسیار زیبایی از لابه لای درختان می تابد که زیبایی آن را چندین برابر می کند. تا به امروز هر فردی که از این منظره زیبا دیدن کرده آن را به عنوان خاطره ای فراموش شدنی از آن یاد می کنند. این منطقه امروزه یکی از مناطق گردشگری به حساب می آید.

چشمه های باداب سورت

جاهای دیدنی ایران

یکی دیگر از جاهای دیدنی ایران چشمه ای به نام باداب سورت می باشد.این چشمه در نوع خود بسیار بی نظیر می باشد.این چشمه در اطراف شهر ساری قرار دارد. این چشمه بسیار زیبا را در سال 87 به نام دومین اثر طبیعی در ایران معرفی کردند. زیبایی این چشمه زبان زد  خاص و عام است. دارای طبیعتی بسیار زیبا و سر سبز نیز می باشد. در تمامی فصل های سال افراد زیادی برای دیدن این منطقه می روند. به خصوص بیشترین بازدیدی که دارد در فصل های خوش آب و هوای بهار و تابستان می باشد. آب های موجود در این چشمه دارای منابع معدنی بسیار زیبایی می باشد.

کالپوش

جاهای دیدنی ایران

منطقه ای در یکی از شهرهای استان سمنان به نام کالپوش وجود دارد. این منطقه در شهر شاهرود قرار دارد.دارای طبیعتی زیبا و آتشین است. گل های شقایق فراوانی این منطقه را پوشانده است. کالپوش حدود 140 کیلومتر از میامی شاهرود فاصله دارد. در فصل زیبای بهار سر تا سر کالپوش پر می شود از شقایق های زیبا و همچنین می توان آن را به عنوان یکی از زیباترین و بهترین جاهای دیدنی ایران نیز دانست.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید