جاذبه های گردشگری کرمانشاه، جاهای دیدنی کرمانشاه، مناطق توریستی کرمانشاه، مناطق بکر کرمانشاه، جاذبه های گردشگری استان کردستان

جاذبه های گردشگری کرمانشاه

کرمانشاه یکی از جذاب ترین و تاریخی ترین شهرهای ایران به شمار می رود. هر ساله توریست ها و گردشگران زیادی برای دیدن جاذبه های گردشگری کرمانشاه به این شهر سفر می کنند. این جاذبه ها بسیار زیاد است و نمی توان همه آنها را در اینجا معرفی کرد. به عبارتی می توان گفت که جاذبه های تاریخی آن نزدیک به 3 هزار تا می باشد  و تا به امروز نزدیک به 720 عدد  آنها به ثبت رسیده است. حال ما قصد داریم تا تعدادی از جاذبه های گردشگر ی کرمانشاه را در اختیار شما قرار دهیم تا در سفر بعدی خود به این شهر از دیدن آنها لذت ببرید و بتوانید این سفر را به عنوان یکی از بهترین و خاطره انگیزترین سفرهایتان به یاد آورید.

جاذبه های گردشگری کرمانشاه

طاق بستان

یکی از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کرمانشاه طاق بستان است. هر ساله توریست های بسیاری برای دیدن این مکان تاریخی می آیند. این بنا مربوط به دوران ساسانی می باشد که  به سنگ نگاره ها و همچنین سنگ نوشته هایش معروف شده است. این بنا در قسمت شمالی شهر کرمانشاه واقع گردیده است. بر روی طاق های آن صحنه هایی از تاریخ زمانی که خسرو پرویز، اردشیر دوم، شاهپور دوم تاج گذاری می کردند در آن حک شده است. همچنین در اطراف آن کوه ها و چشمه بسیار زیبایی قرار گرفته است. طاق بستان را در سال 1310 در آثار ملی ایران ثبت کردند.

جاذبه های گردشگری کرمانشاه

بیستون

بیشتون دارای فاصله 30 کیلومتری با شمال شهر کرمانشاه می باشد. این مجموعه تاریخی همجوار کوهی است که برای افراد آن منطقه مقدس است. به همین دلیل بود که سال ها پیش این مجموعه تاریخی را در آنجا بنا کردند. همچنین این منطقه دارای آب و هوای بسیار خوبی می باشد. در مجموعه بیستون نزدیک به 30 اثر تاریخی وجود دارد که ثبت شده است و علاوه بر این ها 150 آثار دیگر هم وجود دارد. قدمت بیستون به دوره های مربوط به هخامنشیان بر می گردد و د ر فهرست یونسکو نیز  به ثبت رسیده است.

جاذبه های گردشگری کرمانشاه

تکیه بیگلربیگی

در کرمانشاه در یکی از قدیمی ترین محله های آن تکیه بیگلربیگی قرار گرفته است که قدمت آن به دوره قاجار بر می گردد. این بنا در نوع خود بی نظیر می باشد و آیینه کاری های آن نیز زیبایی اش را چند برابر کرده است. حسینیه ای در این تکیه قرار دارد که به دلیل آیینه کاری ها و زیبایی های فراوانش بسیار معروف شده است. همچنین در این مکان کتیبه هایی وجود دارد که مربوط به زمان حکومت مظفرالدین شاه  می باشد. علاوه بر این سندهایی که برای خانواده بیگلربیگی می باشد و بسیار قدیمی است در این تکیه قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری کرمانشاه

گوردخمه اسحاق وند

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کرمانشاه گوردخمه‌های اسحاق وند می باشد که در فاصله 20 کیلومتری یکی از شهرهای کرمانشاه به نام هرسین قرار گرفته است.  این گوردخمه بر اساس تحقیقاتی که باستان شناسان انجام داده اند قدیمی ترین مقبره و یا همان گور در تمام سرزمین پارس می باشد. قدمت این گوردخمه را می توانیم به دوران مادها نسبت دهیم. در قسمت بالایی این گوردخمه تصویری منحصر به فرد از یک مرد تعبیه شده است که به صورت تمام قد و نیم رخ می باشد. لباسی که در این تصویر برای این مرد قرار داده شده است به صورت یک پیراهن چین دار است که بلند می باشد. دستهای این مرد به شکل دعا بوده و همچنین در رو به روی او آتشی وجود دارد. دیدن این گردخمه از نزدیک می تواند بسیار جالب باشد.

جاذبه های گردشگری کرمانشاه

معبد آناهیتا

در یکی از شهرهای کرمانشاه به نام کنگاور معبدی قرار دارد که به نام آناهیتا معروف است. در حال حاضر این معبد را یکی از بزرگ ترین ساختمان های سنگی در تمام کشور می دانند. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که چرا  این معبد را به آناهیتا می شناسند. در زمان ساسانی که این معبد بنا شد فردی به نام " آناهیتا " وجود داشت که نگهبان و همچنین فرشته ای برای آب، زیبایی و فراوانی بود . از این رو در آن زمان دارای جایگاه بسیاری بالایی در بین مردم بود. معماری این معبد بر اساس روش های مربوط به سکوسازی می باشد. هر کدام از ستون های معبد آناهیتا  55 متر است. این معبد یکی از جاذبه های گردشگری کرمانشاه به حساب می آید. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید