جاذبه های گردشگری کرمان، جاهای دیدنی کرمان، جاذبه های توریستی کرمان با عکس

جاذبه های گردشگری کرمان

در قسمت جنوب شرق کشور ایران شهری به نام کرمان قرار دارد که بسیار وسیع و پهناور می باشد.این شهر  دارای  جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد . به طوری که تعداد آنها به 7 هزار جاذبه می رسد. از این تعداد تنها هفتصد اثر به ثبت ملی رسیده است.  هر ساله افراد زیادی برای جاذبه های گردشگری کرمان به این شهر سفر می کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا تعدادی ار بهترین جاذبه های گردشگری کرمان را در اختیار شما قرار دهیم. 

جاذبه های گردشگری کرمان

مجموعه گنجعلی‌خان

این مجموعه یکی از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کرمان می باشد که در سال 1347 موفق به ثبت در آثار ملی ایران شد. قدمت این بنا مربوط به دوران عباس صفوی می باشد و دستور ساخت آن را همت گنجعلی خان نیز داده است. به همین دلیل این بنا به این اسم شناخته می شود. اگر قصد سفر به کرمان را دارید بازدید مجموعه گنجعلی خان را از دست ندهید. حمام گنجعلی خان نیز یکی از معروف ترین قسمت هایی است که در این مجموعه قرار دارد. این حمام امروزه به عنوان موزه استفاده می شود که مربوط به مردم شناسی است. همچنین ضرابخانه ای نیز به همین اسم در این مجموعه قرار گرفته است که امروزه از آن به عنوان موزه سکه های قدیمی نیز استفاده می کنند. علاوه بر این ها دارای مدرسه، سرای گنجعلی خان، آب انبار و همچنین کاروانسرا نیز می باشد.

جاذبه های گردشگری کرمان

حمام وکیل کرمان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کرمان حمام وکیل آن است معماری آن  مربوط به زمان قاجار و زندیه بر می گردد. قدمت این بنا به سال 1280 بر می گردد و برای 1 بار دیگر در سال 1369 مورد ترمیم قرار گرفت. این حمام به 2 قسمت تقسیم شده است. قسمتی برای رختکن و قسمتی هم برای گرمخانه نیز می باشد. در حال حاضر از این حمام به عنوان یک چایخانه سنتی نیز استفاده می شود و در آن انواع نوشیدنی ها هست.

جاذبه های گردشگری کرمان

گنبد جبلیه کرمان

گنبد جبلیه یکی از تاریخی ترین بناهایی است که در شهر کرمان قرار دارد. قدمت این گنبد به زمانی ساسانیان بر می گردد. گنبد جبلیه د ر قسمت شرق کرمان واقع شده است و در نزدیکی آن پاکی قرار گرفته که یکی از معروف ترین پارک های کرمان است. در داخل این گنبد قسمتی به عنوان " موزه سنگ کرمان " قرار گرفته است که علاوه بر این گنبد می توانید  از آن هم نیز دیدن کنید. می توان گفت که این گنبد یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کرمان است.

جاذبه های گردشگری کرمان

ارگ بم

بزرگ ترین بنای خشتی در تمام جهان ارگ بم است. این ارگ در یکی از شهرهای کرمان به نام بم قرار گرفته است. سال ها پیش که در این شهر زلزله شدیدی آمد ارگ بم دچار آسیب های بسیاری شد. در حال حاضر این ارگ در حال ترمیم و بازسازی می باشد. اگر برای دیدن این ارگ بروید و آن را از نزدیک ببینید می توانید متوجه ابهت و بزرگی آن شوید. این بنای خشتی به صورتی کاملا یکپارچه ساخته شده است. اگر می خواهید به کرمان بروید این ارگ می تواند به عنوان یکی از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کرمان باشد و دیدن آن برای شما خالی از لطف نباشد.

جاذبه های گردشگری کرمان

موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کرمان که می تواند دیدن آن برای شما جالب باشد موزه هنرهای معاصر صنعتی باشد که تمامی اثرهای هنرمندان دنیا در آنجا جمع شده است. بیشترین آثاری که در این موزه قرار دارد مربوط به استاد سید علی اکبر صنعتی می باشد. موزه هنرهای معاصر صنعتی در خیابان شریعتی کرمان قرار دارد. علاوه بر آثار ایرانی ها آثار هنر های 16 نفر هنرمند دیگر که خارجی هستند در این  موزه قرار گرفته است.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید