جاذبه های گردشگری کاشان، جاهای دیدنی قمصر کاشان، جاهای دیدنی کاشان با عکس

جاذبه های گردشگری کاشان

کاشان یکی از زیباترین شهرهای ایران به حساب می آید. این شهر دارای جاذبه های گردشگری تاریخی بسیاری می باشد و هر ساله افراد زیادی برای دیدن آن ها به شهر کاشان سفر می کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از جاذبه های گردشگری کاشان را در اختیار شما قرار دهیم.

جاذبه های گردشگری کاشان

بازار سنتی کاشان

بازار سنتی کاشان یکی از زیباترین مکان های تاریخی کاشان می باشد. در این بازار ساختمان ها و بناهای مختلفی وجود دارد از جمله آنها زغالی ها، مسجد میدان میر عماد، بازار میانچال، آب انبار درب زنجیر، غفرپور، تیمچه سید آقا و.... می باشد. شما در این بازار می توانید به راحتی تمام سوغاتی های معروف شهر کاشان را بخرید. از جمله آنها عرقیجات و همچنین شیرینی های به نام و معروف کاشان نیز می باشد. می توان گفت که این بازار یکی از جاذبه های گردشگری کاشان می باشد.

جاذبه های گردشگری کاشان

حمام و باغ فین کاشان

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کاشان حمام و باغ فین آن می باشد. این مکان تاریخی در یکی از خیابان های این شهر به نام امیر کبیر قرار گرفته است. این منطقه دارای آب و هوایی بسیار خوب می باشد. دور تا دور این محوطه پر از درختان زیبا می باشد. در باغ فین کاشان بناهای مختلفی قرار دارد که از جمله آنها اتاق شاه نشین، حمام سلطنتی، خلوت کریم خانی و همچنین موزه ملی نیز می باشد. به علاوه در بخش جنوبی این باغ نیز حمام فین واقع شده است. اگر به شهر کاشان سفر می کنید حتما از این جاذبه زیبا و تاریخی نیز دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری کاشان

مسجد آقا بزرگ

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کاشان مسجد آقا بزرگ نیز می باشد. این مسجد برای زمان قاجار است. این مسجد در یکی از خیابان های شهر کاشان به نام فاضل نراقی نیز قرار گرفته است. این مسجد در سال 1265 نیز بنا شد. برای نما و تزئین این بنا از مقرنس کاری، کاشی کاری، خطاطی ثلث، نستعلیق و نقاشی، آجر کاری و همچنین کتیبه های نفیس گچی و کاشی استفاده شده است.

جاذبه های گردشگری کاشان

حمام میراحمد

حمام میز احم یکی از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کاشان می باشد. این حمام در یکی از خیابان های شهر کاشان به نام علوی قرار دارد. در کنار این حمام نیز امام زاده سلطان امیر نیز قرار گرفته است. این حمام دارای 2 قسمت کوچک و بزرگ می باشد. این حمام دارای ویژگی های بسیاری می باشد که از جمله آنها می توان به 17 لایه مرمت ، شیشه های عدسی ، گچ بری ها و همچنین آهک بری ها نیز اشاره کرد. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید