جاذبه های گردشگری همدان، مناطق توریستی همدان، جاهای دیدنی همدان

یکی از استان های تاریخی ایران همدان است که آن را پایتخت تمدن ایران دانسته اند. شمال همدان به شهرهای قزوین و زنجان نزدیک بوده و همچنین از غرب آن به کرمانشاه نزدیک می باشد.  همدان دارای  1،800،000 جمعیت می باشد و همچنین چیزی نزدیک به 20 هزار متر  مساحت دارد. جاذبه های گردشگری همدان بسیار زیاد است و هر سال مسافران زیادی برای دیدن آن ها به  این شهر سفر می کنند. همدان دارای مناطق طبیعی، تاریخی و مذهبی بسیاری می باشد. ما در این مقاله قصد داریم که برخی از جاذبه های گردشگری همدان را به شما معرفی نماییم.

 غار علیصدر

جاذبه های گردشگری همدان

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری همدان غار علیصدر می باشد. این غار را می توان بزرگترین و طولانی ترین غار آبی در تمام دنیا دانست. این غار در نزیدیکی روستایی به نام علیصدر قرار گرفته است. غار علیصدر با دریا 2000 متر فاصله دارد. این غار از دهلیزهای بسیار زیاد و پیچ در پیچ پر است. برای دیدن داخل این غار باید بلیط خریده و با قایق به داخل آن بروید و از دیدن زیبایی های ان نیز لذت ببرید. در این غار دمای هوا حدود 20 درجه می باشد. این غار به عنوان اثر 23  طبیعی ملی ثبت گردیده است. برای دیدن غار علیصدر باید از ساعت 8 تا 17 روز مراجعه کنید. 

دهکده تفریحی گردشگری گنج‌نامه

جاذبه های گردشگری همدان

در میدان گنج نامه که حدود 5 کیلومتر با غرب همدان فاصله دارد مجموعه ای به منظور تفریح راه اندازی شده است که در  آن تمامی امکانات تفریحی و ورزشی فراهم می باشد. در این منطقه آب و هوا کوهستانی و بسیار مطبوع می باشد. هر ساله گردشگران بسیاری اعم از ایرانی و یا خارجی به این مجموعه تفریحی می روند. برای تفریح و لذت بردن از این دهکده باید تمام روز را برای آن زمان بگذارید. این دهکده تفریحی دارای امکاناتی از جمله تله اسکی، پیاده روی در پل معلق، تله کابین، تله سیژ، تیرول، پیست اسکی تاریک دره، ورزش تعادل هوایی و همچنین تفریحات و امکات دیگری نیز می باشد. همچنین می توانید در آنجا سنگ نوشته ها و آبشار مخصوص گنج نامه را ببینید. می توانید این دهکده را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری همدان در نظر داشته باشید و در سفر خود به همدان از آن دیدن کنید. 

آرامگاه ابوعلی سینا

جاذبه های گردشگری همدان

ابوعلی سینا یکی از شاعران، طبیبان و عارفان ایرانی بسیار معروف و به نامی می باشد. آرامگاه این عزیز در شهر زیبای همدان است که در میدان ابوعلی سینای همدان واقع شده است. شکل این میدان به صورت بیضی بوده  و در اطراف آن پر است از آب نماهای بسیار زیبا که این مکان را منحصر به فرد و خاص کرده است. طرح این آرامگاه را از روی نقشه برج قابوس بن وشمگیر که در شهر تاریخی گنبد کاووس در استان گلستان واقع شده است گرفته شده و ساخته شد. در قسمت جنوبی این آرامگاه موزه ای در نظر گرفته شده است. آثاری که در این موزه نگه داشته شده به سال ها پیش از میلاد بر می گردد و همچنین در بخش شمالی آن تمامی آثار این بزرگوار قرار داده شده است. از به نام ترین جاذبه های گردشگری همدان همین آرامگاه می باشد که گردشگران زیادی برای دیدن آن به همدان نیز سفر می کنند. 

حمام قلعه همدان

جاذبه های گردشگری همدان

در شهر  همدان حمام سنتی بسیار زیبایی قرار گرفته است که به حمام قلعه معروف می باشد. حمام قلعه همدان در قدیمی ترین محله این شهر واقع شده است.  نام این محله زیبا قلعه قرار می باشد. قدمت این حمام به زمان قاجار بر می گردد و همچنین دارای مساحتی 1500 متری می باشد. این حمام دارای 2 قسمت است که قسمتی از ان سرد و قسمت دیگر آن گرم می باشد. ورودی این حمام به شکل 8 می باشد. در ابتدای این حمام قسمت سرد ان بوده و بعد به حمام گرم می رسید. در سال 1387 این حمام مورد بازسازی قرار گرفته است. امروزه از حمام قلعه به عنوان یک موزه تاریخی استفاده می شود. فعالیت این موزه در زمینه مردم شناسی می باشد. این مکان می تواند برای افرادی که به دنبال جاذبه های گردشگری همدان هستند، بسیار مناسب باشد. 

 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید