جاذبه های گردشگری لرستان، جاهای دیدنی لرستان، جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری لرستان

غربی ترین استان ایران لرستان است و دارای مساحت 30 کیلومتری می باشد. به علاوه جمعیت این استان بیشتر از 1 میلیون و 700 هزار می باشد. می توان گفت که در رده استان های پرجمعیت کشور قرار گرفته است. جاذبه های گردشگری لرستان بسیار زیاد  است و توریست ها و گردشگران زیادی به دنبال این جاذبه ها هستند تا بتوانند از سفر خود لذت ببرند. حال ما در این مقاله می خواهیم تعدادی از جاذبه های گردشگری لرستان را به شما معرفی نماییم.

جاذبه های گردشگری لرستان

قلعه فلک الافلاک

قلعه فلک الافلاک که در یکی از شهرهای لرستان به نام خرم آباد  قرار دارد واقع شده است. در نزدیکی این قلعه نیز رودخانه ای به نام خرم آباد قرارا دارد. این قلعه دارای نام های مختلفی می باشد. از جمله نام های آن عبارت از قلعه خرم آباد، قلعه دوازده برجی و همچنین دژ شاپور خواست نیز می باشد. قدمت این بنا به دوره ساسانیان بر می گردد.  مساحت این قلعه حدود 5400 متر است. در قسمت مرکزی خرم آباد واقع شده است. این قلعه حدود 8 برج  و همچنین 2 حیاط دارد که در هر حیاط 4 برج قرار گرفته است. این قلعه یکی از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری لرستان است که می توانیم از آن دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری لرستان

آبشار وارک

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری لرستان  آبشار وارک می باشد. این آبشار در قسمت غربی یکی از گردنه های معروف در خرم آباد به نام نوژیان قرار گرفته است.  این آبشار فاصله 50 کیلومتری با خرم آباد دارد. این آبشار از یک صخره سنگی تغذیه می کند. طول این آبشار 15 متر می باشد. اما در برخی از فصل ها که آب چشمه کمتر است ارتفاع آبشار نیز کمتر می شود. دور تا دور این آبشار را درختان زالزالک، بلوط و گلابی پر است. در سفر بعدی خود به لرستان حتما ار این آبشار دیدن کنید .

جاذبه های گردشگری لرستان

دریاچه گهر

یکی از منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری درود دریاچه گهر درود است. این دریاچه معروف به " نگین اشترانکوه " می باشد و هر ساله توریست های بسیاری از کشورهای مختلف برای دیدن این مکان می آیند. در تمام خاورمیانه زیبایی این دریاچه مثال زدنی نمی باشد. یکی از بهترین ویژگی های این دریاچه این است که بسیار تمیز است و کسی نتوانسته آن را آلوده کند. به عبارتی می توان گفت که بکر است. دلیل این امر هم مناسب نبودن راه رسیدن به این دریاچه می باشد و ماشین نمی تواند به راحتی به انجا برود.

جاذبه های گردشگری لرستان

گرداب سنگی

یکی دیگر از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری لرستان گرداب سنگی لرستان است. این گرداب در مرکز شهر و یکی از قدیمی ترین محله های خرم آباد لرستان قرار گرفته است. این بنا با سنگ و همچنین ساروج ساخته شده است. این گرداب سنگی دارای قطری 18 متری و همچنین ارتفاع آن 10 متر می باشد. این گرداب در سال 1355 توانست در آثار ملی ایران به ثبت برسد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید