جاذبه های گردشگری فارس، استان فارس طبیعت مقصدها، جاذبه های توریستی فارس، جاهای دیدنی استان فارس

جاذبه های گردشگری فارس

استان فارس یکی از جذاب ترین و تاریخی ترین شهرهای ایران به شمار می رود. هر ساله توریست ها و گردشگران زیادی برای دیدن جاذبه های گردشگری فارس به این استان  سفر می کنند. این جاذبه ها بسیار زیاد است و نمی توان همه آنها را در اینجا معرفی کرد.  حال ما قصد داریم تا تعدادی از جاذبه های گردشگر ی فارس را در اختیار شما قرار دهیم تا در سفر بعدی خود به این شهر از دیدن آنها لذت ببرید و بتوانید این سفر را به عنوان یکی از بهترین و خاطره انگیزترین سفرهایتان به یاد آورید.

جاذبه های گردشگری فارس

مجموعه تخت جمشید 

یکی از تاریخی ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری فارس مجموعه تخت جمشید است. این آثار برای دوران باستان می باشد و همچنین در دوره هخامنشیان ساخته شده است. این مجموعه در ابتدا کوچک بود و بعدها گسترش یافت. تنها بنای بزرگ تاریخی در تمام کشور است. هر ساله توریست های بسیاری برای دیدن این مجموعه با استان فارس سفر می کمنند تا این بنای زیبا دیدن کنند. سال ساخت این بنا به سال 518 قبل از میلاد مسیح نسبت داده شده است.

جاذبه های گردشگری فارس

مجموعه تاریخی پاسارگاد

یکی دیگر از بناهای تاریخی استان فارس که دارای محبوبیت بسیاری در بین ایرانیان است مجموعه تاریخی پاسارگاد می باشد. این مجموعه حدود 70 کیلومتر با تخت جمشید و 3 کیلومتر با شیراز فاصله دارد. این مجموعه در یکی از منطقه های فارس به نام دشت مرغاب بنا شده است و این دشت از آب رودخانه پلوار تغذیه می کند. قدمت این اثر تاریخی به 3000 سال پیش بر می گردد. طول مجموعه تاریخی پاسارگاد 2و عرض آن 3 کیلومتر می باشد. این مجموعه دارای قسمت های مختلفی از جمله ساختمان زندان،  تخت مادر سلیمان و همچنین محوطه مقدس در قسمت شمالی آن می باشد. علاوه بر این زندان سلیمان هم در این آثار جای گرفته است. این مجموعه یکی از جاذبه های گردشگری فارس به حساب می آید. 

جاذبه های گردشگری فارس

شهر تاریخی بیشاور

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری فارس شهری تاریخی به نام بیشاور است که قدمت آن به دوران ساسانیان بر می گردد. این شهر در یکی از شهرهای استان فارس به نام کازرون قرار گرفته است و حدود 110 کیلومتر با شیراز فاصله دارد. آب و هوای این شهر بسیار خوب می باشد. معماری این شهر بی نظیر می باشد.

جاذبه های گردشگری فارس

شهر باستانی گور

شهر باستانی گور در حدود صد کیلومتری شیراز واقع شده است که به عنوان یکی از شهرهای گمنام ایران می باشد. در حال حاضر نام این شهر فیروز آباد است و می تواند برای توریست هایی که به استان فارس سفر می کنند یکی از بهترین و جالب ترین جاذبه های گردشگری فارس باشد. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید