جاذبه های گردشگری سمنان، جاهای دیدنی سمنان، مناطق توریستی و گردشگری سمنان

جاذبه های گردشگری سمنان

یکی از شهر های باستانی ایران که قدمت آن نیز به سال ها پیش بر می گردد سمنان است. معماری این شهر به شکل قدیمی خود باقی مانده و در مقایسه با دیگر شهرها در آن کمتر ساختمان های بلند ساخته اند. جاذبه های گردشگری سمنان بسیار زیاد  است و گردشگران بسیاری هر ساله به این شهر سفر می کنند  تا از این جاذبه ها دیدن کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از جاذبه های گردشگری سمنان را به شما معرفی نماییم. 

جاذبه های گردشگری سمنان

شهر شهمیرزاد

یکی از جاذبه های گردشگری سمنان که در نوع خود بسیار معروف شده است شهری است به نام شهمیرزاد که دارای آب و هوا و طبیعتی بسیار زیبا می باشد. سر سبز بودن این منطقه توانسته یکی از ویژگی های منحصر به فرد این شهر باشد. در شهر شهمیرزاد بناهایی وجود دارد که قدمت آنها بسیار زیاد است. ازجمله آنها می توان به دژوهل، شیر قلعه و همچنین شیر قلعه نیز اشاره کرد. محصولات این شهر عبارتند از آلو و همچنین گردوهای تازه است. این محصولات به صورت بین المللی در تمام دنیا معروف است. اگز قصد دارید به سمنان سفر کنید توصیه من به شما است که حتما به شهمیرزاد بروید و از باغ های گردو و آلو و همچنین بناهای تاریخی آن نیز لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری سمنان

چشمه علی دامغان

چشمه علی در یکی از شهرهای سمنان به نام دامغان قرار دارد. این چشمه نام دیگری دارد  که به " علی بولاغ " معروف است. دور تا دور این چشمه پر از باغ ها و همچنین کوه هایی است که زیبایی این چشمه را چندین برابر کرده است. این چشمه با شهر دامغان دارای 30 کیلومتر فاصله دارد. می توان به جرات گفت یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری سمنان  چشمه علی دامغان است. پیشنهاد ما به شما این است که دیدن این چشمه را از دست ندهید. 

جاذبه های گردشگری سمنان

 تنگ و آبشار داستان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری سمنان که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد است تنگ و آبشار داستان است. این آبشار حدود 7 کیلومتر با مجن فاصله دارد. مجن یکی از شهرهای استان سمنان است. ارتفاع این آبشار حدود 12 متر می باشد و زیبایی آن مثال زدنی است. در این آبشار قسمت هایی وجود دارد که بسیار خوب برای صخره نوردی می باشد. گفته شده که تنگ داستان بعد از رخ دادن یک زلزله به وجود آمده است.  طول و عرض این تنگ به ترتیب 2 کیلومتر و 5 متر است.

جاذبه های گردشگری سمنان

غار دربند

غار دربند در یکی از شهرهای سمنان به نام " مهدی شهر " قرار  گرفته است. این غار به شکل آهکی بوده  و در نوع خود بزرگ ترین می باشد. قدمت این غار به 120 میلیون سال پیش بر می گردد. غار دربند به شکل 3 بعدی معماری شده است. این غار فاصله ای 2 کیلومتری با یکی از مناطق توریستی سمنان به نام دربند دارد. این غار جزء خارق العاده ترین  جاذبه های گردشگری سمنان می باشد. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید