جاذبه های گردشگری تبریز، جاهای دیدنی تبریز، بهترین مناطق توریستی تبریز

جاذبه های گردشگری تبریز

یکی از زیباترین شهرهای ایران تبریز است که بسیاری از حوادث تاریخ ایران در آن اتفاق افتاده است. امروزه به این شهر " تاریخ زنده " لقب داده شده و همچنین آن را تاریخی ترین شهر ایران شناخته اند. جاذبه های گردشگری تبریز بسیار زیاد می باشد و در تمام طول سال افراد زیادی از کشورها و شهرهای مختلف دنیای برای دیدن این شهر می آیند. اگر برای تفریح  و یا دیدن زیبایی های تبریز می خواهید سفر کنید این مقاله را بخوانید. ما در اینجا قصد داریم تا تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تبریز را به شما معرفی کنیم.

ارگ علي شاه تبریز

جاذبه های گردشگری تبریز

ارگ علی شاه یکی از به نام ترین جاذبه های گردشگری تبریز می باشد. نام های دیگر این ارگ قلعه نظامی و با مسجد علی شاه است که بیشتر به نام ارگ علی شاه در بین مردم معروف شد. این قلعه زیبا در قرن 8 هجری و یا به عبارتی سال 716 هجری به دست تاج الدین علی شاه احداث شد. این بنا تا امروز تغییرات و آسیب هایی دیده است که باعث شده تنها چیزی که از آن مانده دیوار هایش باشد. برای افرادی که به دیدن مکان ها تاریخی علاقه مند هستند ارگ علی شاه می تواند یکی از بناهای جالبی باشد که تا امروز دیده اند.

مقبره شاعران تبریز

جاذبه های گردشگری تبریز

قبرستانی که مخصوص شاعران تبریز در آن زمان بوده را به مقبره شاعران می شناسند. در این قبرستان و یا همان مقبره چیزی نزدیک به 60 شاعر دفن شده اند. از جمله آنها می توان به قاضی بیضوی، ظهیر فریابی، اسدی طوسی، محد نسیم مغربی، شروانی، هومن تبریزی، محمد حسین شهریار، قطران تبریزی و همچنین سلمان ساوجی نیز اشاره کرد. این مقبره در یکی از خیابان های تبریز به نام سقط الاسلام قرار دارد. علاوه بر شاعران افراد دیگری مانند عالمان، صوفیان، خداشناسان و همچنین دانشمندان نیز در این مقبره دفن شده اند و می توان آن را یکی از جاذبه های گردشگری تبریز دانست.

جنگل ارسباران

جاذبه های گردشگری تبریز

این جنگل بسیار بکر و زیبا می باشد. جنگل ارسباران در قسمت شمالی کوه قوش داغ تبریز قرار دارد. این جنگل بسیار سر سبز بوده و توانسته در نوع خود از نظر زیبایی زبان زد خاص و عام باشد. جانوران و همچنین گیاهان زیادی در این جنگل هستند که باعث جذابیت آن شده است. از دیگر ویژگی های این جنگل می توان به منظره و چشم انداز زیبا و منحصر به فرد آن نیز اشاره کرد. نام های بسیاری برای این جنگل در نظر گرفته شده است. از جمله آنها عبارت از آراز بار، قراچه داغ و همچنین قره داغ می باشد. اثر های تاریخی در این جنگل شامل قلعه پشتو، دژ قلعه، قلعه بابک، قلعه جوشین و همچنین شیخ شهاب الدین و بازار آن می شود. اگر به تبریز سفر می کنید پیشنهاد می کنم که حتما از این جنگل دیدن کنید.

کندوان

جاذبه های گردشگری تبریز

از اصلی ترین جاذبه های گردشگری تبریز کندوان است که نام آن را زیاد شنیده اید. این صخره معروف در فاصله 18 کیلومتری از جنوب اسکو قرار گرفته است. روستای کندوان یکی از قدیمی ترین مناطق تبریز می باشد که دارای معماری منحصر به فرد و زیبایی می باشد. خانه هایی که در این روستا وجود دارد که شبیه به کندوی عسل می باشد. به علاوه سوغاتی این شهر عسل می باشد. بافت قدیمی کندوان باعث شده تا طرفداران زیادی پیدا کند. 

 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید