جاذبه های گردشگری بندرعباس، جاهای دیدنی بندر عباس، مناطق توریستی بندرعباس

جاذبه های گردشگری بندرعباس

بندرعباس یکی از شهرهای جنوبی کشور ایران است که دارای بیش از 20 منطقه تاریخی و توریستی می باشد. جاذبه های گردشگری بندرعباس بسیار زیاد است. هر ساله افراد زیادی برای دیدن این جاذبه ها به بندر عباس سفر می کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از جاذبه های گردشگری بندرعباس را در اختیار شما قرار دهیم.

جاذبه های گردشگری بندرعباس

معبد هندوها

یکی از جاذبه های گردشگری بندرعباس معبد هندوها می باشد. این معبد در یکی از خیابان های بندر عباس به نام امام خمینی قرار گرفته است. همچنین در رو به روی این معبد بازاری وجود دارد که می توانید از آنجا خرید کنید. قدمت این معبد به سال 1310 قمری بر می گردد و به دستور محمد حسن خان سعدالملک ساخته شده است. این معبد 1 اتاق دارد که به شکل 4 گوش می باشد. این معبد مکانی برای عبادت هندی ها بوده است.  این اتاق در بالای گند قرار دارد. اگر به شهر بندر عباس می روید از این معبد دیدن کنید و از معماری زیبای آن لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری بندرعباس

قلعه فین

در بندر عباس قلعه ای بسیار زیبا قرار  دارد که به نام فین در این شهر معروف است. این قلعه را بر روی یک تپه ساخته اند. قدمت این قلعه به اواسط روی کار آمدن اسلام بر می گردد. قلعه فین سال ها پیش بر اثر زلزله ای که در بندرعباس رخ داد دچار آسیب هایی شد. این قلعه به عنوان یکی از آثار تاریخی ایران به ثبت ملی رسیده است. این قلع در شهر فین بندرعباس واقع شده است. طول این قلعه نزدیک به 300 متر و همچنین عرض آن  180 متر می باشد.

جاذبه های گردشگری بندرعباس

موزه بزرگ مردم شناسی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بندرعباس موزه مردم شناسی آن است. این موزه در کنار آب های خلیج همیشه فارس ایران قرار گرفته است. در این موزه می توان فرهنگ مردم این شهر را از نزدیک دید. می توان گفت که این موزه در نوع خود بی نظیر می باشد. مساحت این موزه نزدیک به 25 هزار متر است. موزه مردم شناسی بندر عباس را در آثار ملی ایران ثبت کرده اند و هر ساله توریست ها و گردشگران بسیاری از این موزه دیدن می کنند. معماری این موزه بسیار منحصر به فرد می باشد و دار ای 3 طبقه مجزا می باشد.

جاذبه های گردشگری بندرعباس

پل تاریخی لاتیدان

تاریخی ترین جاذبه های گردشگری بندرعباس پل لاتیدان است که در نوع خود بسیار بی نظیر می باشد. این پل دارای طول بسیار زیادی به حدود 240 متر نیز می باشد. پل لاتین زمانی به وجود آمد که در بندرعباس در شهر خمیر ان سیلابی ایجاد شد و حدود 500 سال پیش به وجود آمده است این پل تا به امروز چندین با ترمیم شده است. این پل حدود 50 کیلومتر با شهر بندرعباس فاصله دارد. اگر قصد سفر به بندر عباس را دارید پیشنهاد ما به شما این است که حتما برای بازدید  این پل تارخی بروید و از ابهت آن دیدن کنید. 

 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید