جاذبه های گردشگری اردبیل، جاهای دیدنی اردبیل، مکان های توریستی اردبیل

جاذبه های گردشگری اردبیل

شهر اردبیل مرکز استان اردبیل می باشد و همچنین می توان آن را جزء یکی از شهرهای بزرگ ایران دانست. در گذشته این شهر مرکز آذربایجان بود. جاذبه های گردشگری اردبیل بسیار زیاد است. در گذشته بسیاری از شاهان و فرمانروایان ایران در این شهر  قرار های خود را تعیین می کردند. ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از جاذبه های گردشگری اردبیل را به شما معرفی کنیم؛ تا در سفر خود به اردبیل از آنها دیدن کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری اردبیل

دریاچه نئور

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اردبیل دریاچه نئور می باشد. این دریاچه حدود 50 کیلومتر با جنوب شهر اردبیل فاصله دارد. دریاچه نئور در دره ای قرار گرفته که بسیار کوهتانی می باشد. مساحت این دریاچه حدود 200 هکتار است و می توان آن را یکی از بزرگ ترین دریاچه های ایران دانست. این دریاچه در شهر خلخال اردبیل واقع شده است. خیالتان راحت جاده ای که مخصوص این دریاچه است آسفالت شده است و شما به راحتی می توانید به این دریاچه برسید. دریاچه نئور طبیعی می باشد و دارای عمق 6 متری است. معمولا آب این دریاچه را برای مصارف کشاورزی نیز استفاده می کنند. بهتر است بدانید که آب این دریاچه بسیار شیرین می باشد.

جاذبه های گردشگری اردبیل

کلیسای مریم مقدس

کلیسای مریم مقدس در شهر اردبیل قرار گرفته است. قدمت این کلیسا به سال 1876 میلادی بر می گردد. این کلیسا را فردی به نام " خاچاطور شهبازیان" معماری کرده است. دور تا دور این کلیستا قبرهایی وجود دارد که بر روی آنها سنگ هایی صلیبی شکل قرار گرفته است. روی در ورودی این کلیسا نوشته شده که " این  درخانه خدا می باشد"  این نوشته با استفاده از میخ نوشته شده است و زبان نوشتاری آن ارمنی می باشد. آخرین بار  در سال 1944 میلادی در این کلیسا مراسمهای مذهبی زیادی برگذار شد و دیگر هیچ. این کلیسا در حال حاضر در دست میراث فرهنگی قرار دارد.این کلیسا جزء جاذبه های گردشگری اردبیل است. 

جاذبه های گردشگری اردبیل

برج شاطر

برجی زیبا و تاریخی در یکی از روستاهای اردبیل به نام " صومعه" قرار گرفته است که دارای مساحتی 6 کیلومتری می باشد. دور تا دور این برج پر از تپه هایی می باشد که مربوط به دوران باستان است. این برج به دوران اشکانیان بر می گردد. برج شاطر به شکل استوانه است. دارای چندین ضلع بوده که هر کدام 63 متر طول دارد. معماری این برج شبیه به مقبره چلبی اوغلو می باشد. این برج در سال 1381 در آثار ملی میراث فرهنگی ایران ثبت شده است. می توان این برج را یکی از تاریخی ترین جاذبه های گرشگری اردبیل دانست. 

جاذبه های گردشگری اردبیل

جنگل فندقلو

جنگل فندقلو حدود سی کیلومتر با شهر اردبیل فاصله دارد و یکی از سر سبزترین جاذبه های گردشگری  اردبیل است. این جنگل دارای منظره های بسیار زیبا و دیدنی می باشد. چشم انداز آن در نوع خود بی نظیر می باشد. برای رسیدن به این جنگل می توان از چندین راه استفاده کرد. اما بهترین راه این است که از جاده ای که از اردبیل به سمت آستارا می رود استفاده کنید. این جنگل چسبیده به شهر نمین می باشد. آب و هوای آن نیمه گرمسیر می باشد و همچنین دارای مساحتی 16 هکتاری است. دمای هوای جنگل فندق لو 38- می باشد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید