چگونه عرضه اولیه بخریم

چگونه عرضه اولیه بخریم

عرضه اولیه چیست؟

عرضه اولیه همان عرضه عمومی اولیه می باشد و به این معنی است که زمانی که برای نخستین مرتبه سهام یک شرکت در بورس قرار می گیرد و افراد می توانند از راه بورس، سهام آن شرکت را خریداری نمایند گفته می شود.

Image result for ‫عرضه اولیه‬‎

ممکن است این شرکت‌ها سالیان زیادی ، فعالیت مطلوب داشته‌ باشند و ممکن است در آن زمان سهامشان در اختیار تعدادی از افراد بوده است اما تا روز عرضه اولیه، سهام این شرکت‌ها در بورس مورد معامله قرار نگرفته است.

تعداد زیادی از افراد بر این عقیده می باشند که عرضه‌های اولیه موجود در بورس مثل طلا است. این به این معنی می باشد که شما هر زمان عرضه اولیه خریداری نمایید به احتمال بسیار زیادی سود نموده اید و حقیقت نیز به همین شکل است. در چندین سال گذشته کلیه عرضه‌های اولیه با سود همراه بوده‌اند.

اغلب خرید عرضه اولیه در بورس در دسته کارهایی می باشد که به افراد سرمایه گذار تازه وارد به منظور خرید و فروش سهام توصیه می گردد زیرا عرضه های اولیه به دلیل جذابیت قیمتی با استقبال زیادی از سمت سرمایه گذاران روبرو می شود و در روزهای اولیه دارای افزایش قبمت می باشند.

سرمایه گذاری در بورس از مزیت های زیادی برخوردار است و هر شخص علاوه بر فعالیت خود می تواند یک درآمد دومی داشته باشد. به منظور خرید عرضه اولیه، سرمایه گذار باید کد معاملاتی داشته باشد.

Image result for ‫عرضه اولیه‬‎

طریقه خرید عرضه اولیه به چه صورت می باشد؟

برای خرید عرضه اولیه سرمایه گذار باید میزان قیمت و حجم خود را در سامانه معاملاتی وارد نماید. در ارتباط با قیمت و حجم باید عنوان کرد که سرمایه گذار نمی تواند درخواست خود را در هر قیمت و میزان حجمی در سامانه وارد نماید و باید تقاضای حجم و قیمت خود را بر اساس اطلاعات انتشار یافته در آگهی عرضه اولیه وارد سامانه نماید. به منظور خرید عرضه اولیه به دو شکل آنلاین و آفلاین میتوان اقدام کرد.

در هنگام خرید آفلاین، سرمایه گذار لازم است قیمت و حجم موردنیاز خود را در سامانه معاملاتی وارد نماید تا کارگزار برای خرید عرضه اولیه فرد اقدامات لازم را انجام دهد.

به منظور خرید عرضه اولیه به شکل آنلاین، سرمایه گذار نیاز است در مدت مشخص شده به وسیله بورس اقدام به خرید سهام نماید که توضیحات آن به شکل کامل قرار گرفته است. 

Image result for ‫عرضه اولیه‬‎

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید