علت و دلیل ارور 1009 در آیفون -ارور ۱۰۰۹ آیفون چیست؟

علت و دلیل ارور 1009 در آیفون

در صورتی که از دارندگان و یا دنبال کنندگان محصولات اپل هستید حداقل تا کنون برای یک بار هم که شده با ارور 1009 برخورد کرده اید.

علت و دلیل ارور 1009 در آیفون

بر اساس اظهارات کمپانی اپل ارور 1009 مواقعی به نمایش در می آید که بخواهید اپلیکیشن یا بازی را از اپ استور که یا هر فروشگاه دیگری به جز کشوری که شما هم اکنون در آن هستید خریداری یا دانلود نمائید.

بنابراین حتما شما هم منظور ما از بحث را متوجه شده اید که به صورت غیر مستقیم دسترسی دارندگان محصولات اپل به اپ استور و یا هر فروشگاه دیگر برای اپل مسدود خواهد شد به دلایل سیاسی(تحریم) مسدود خواهد شد.

با این شرایط عملا ثبت نام و ساخت اپل آیدی با آدرس ایران غیر ممکن است و به ناچار همه اپل آیدی ها را باید با آدرس آمریکا یا دیگر کشورها ساخت. در نتیجه زمانی که بخواهید چیزی از اپل استور( به طور مثال فروشگاه امریکا)خریداری یا دانلود نمایید به خاطر آنکه شما در موقعیت جغرافیایی ایران هستید با ارور 1009 مواجه می شوید.

همچنین در مواقعی که از اپ استور استفاده نمی کنید هم احتمال دارد دائما این ارور برای شما به نمایش درآید و دلیل آن هم این می باشد  که شما اپلیکیشنی روی دستگاهتان دارید که از اطلاعات اپل آیدی شما استفاده می کند و به همین خاطر به طور دائم با اپل در ارتباط است و ارور 1009 به نمایش در می آید.

و البته به خاطر آنکه محصولات اپل در ایران کاربران بسیاری دارد در خیلی مواقع این شرکت این مورد را نادیده می گیرد و اگر کمی تامل نمایید این مشکل بر طرف خواهد شد.

اپل فقط در هنگامی می تواند لوکیشن جغرافیایی شما را تشخیص دهد  که اینترنت دستگاه شما روشن باشد،پس قدم اول خاموش کردن اینترنتتان است البته این کار خود یک مشکل بزگ است چون عملکرد گجت ها و اسمارت فون ها به خصوص در اپل نیازمند اتصال اینترنت است ولی به هر حال اگر به اینترنت نیاز ندارید آن را خاموش کنید.

اگر هم نمی توانید این کار را انجام دهید باید یک کاری انجام دهید که اپل موقعیت جغرافیایی شما را تشخیص ندهد که این کار را می توان از 2طریق انجام داد: 

  1. نصب برنامه های عبور از تحریم(چیزشگن و...) با نصب این برنامه ها اپل موقعیت جغرافیایی شما را هر جایی به جز ایران تشخیص می دهد.

  2. قطع ارتباط بین اپل آیدی با دستگاه است یعنی می توانید از اپل آیدی خود sign out کنید با این کار اپل آیدی در دستگاه وارد نشدهکه اپل بتواند اطلاعاتتان را تشخیص دهد. برای این کار می توانید به قسنت setting بروید بعد گزینه iTunes & App Store را بزنید بعد اپل ایدی را انتخاب کنید و sign out کنید.

  1. Error 1009 آیفون و آیپد
امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید