آیا ویندوز فون خوب است؟ - مقایسه ویندوز فون 10 با اندروید

آیا ویندوز فون خوب است؟

کدام ویندوز بهتر است ؟ اندروید یا ویندوز فون؟

پاسخ به این سوال کمی مشکل است  و به طور قطع نمی توان راجع به آن نظر داد هر کدام از  این سیستم عامل‌ها کارایی نظیر یکدیگر دارند.

هر دو در تعداد زیادی هندست با مبالغ گوناگون در دسترس می باشند. اگر در فروشگاه ها در پی جایگزینی برای آیفون هستید و دوست ندارید این جایگزینی با گوشی های بلک بری باشد، گزینه ای متعددی پیش رو دارید. به طور قطع برای هر شخصی حداقل یک گوشی اندرویدی یا ویندوز فونی مناسب وجود دارد. تنها موضوعی که مطرح است این است که کدام یکی بهتر است؟

به همین خاطر به معایب و مزایا هر کدام از این سیستم عامل ها پرداخته ایم.

مقایسه ویندوز فون 10 با اندروید

مزایای اندروید

به عنوان شناخته شده ترین سیستم مورد استفاده در تمام دنیا می باشد، اندروید در گوشی های هوشمند متفاوتی از برندهای مختلف با مبالغ کاملا متفاوت در دسترس هستند.

از لحاظ پشتیبانی نرم‌افزاری از جانب سازندگان و صاحبان رسانه، اندروید بعد  از iOS  قرار گرفته است. هر اپلیکشنی که بخواهید در گوگل پلی وجود دارد و می‌توانید از سایر منابع  موزیک یا ویدیو دلخواهتان را دانلود نمایید.

اندروید سطح مطلوبی از خصوصی سازی را در اختیار هر دو رده کاربران و سازندگان سخت افزار گذاشته است و این بدین معنی می باشد که تعداد زیادی دستگاه شخص ثالث متناسب با این سیستم عامل و ابزار های جانبی برای آن در بازار یافت می شوند.

اندروید از نظر ظاهری زیباست و طرفداران زیادی دارد و اخیرا هم در مدل های جدید خود خلاقیت بیشتری به خرج داده و زیباتر شده اند.

معایب اندروید

اینکه در نسخه های بی شمار گوشی های هوشمند حضور داشته باشی، موضوع چندان جالبی نیست. این گوناگونی در حقیقت بدان معناست که اکثر لوازم جانبی و البته کیس‌ ها احتمال دارد با انتخاب شما همخوانی نداشته باشد.

این ناهمخوانی تنها سخت افزاری نیست، اندروید معمولا در هر سخت افزاری جواب می‌دهد. همین مساله سبب می گردد که خیلی از سازندگان سخت افزاری تمایل نداشته باشند خود را با آخرین نسخه این سیستم عامل تطبیق دهند و در آخر این اتفاق می افتد که تعداد زیادی گوشی هوشمند به بازار عرضه شود که هر کدام با یک نسخه از این سیستم عامل ها سازگاری دارند.

به همین خاطر می باشد که سازندگانی مانند سامسونگ یا اچ تی سی طعم خاصی با رابط های کاربری ویژه خود به هندستها خود بخشیده‌اند.

همین تفاوت باعث تجارب گوناگون گشته است، به عنوان مثال تمام اپلیکیشن ها در همه گوشی های هوشمند قابل اجرا نمی باشند و در بعضی از آن ها  حتی نمی توان گوگل پلی را هم باز کرد.

موضوع دیگری که در خصوص این سیستم عامل وجود دارد میزان امنیت پایین آن می باشد. دسترسی به گوگل پلی برای سازندگان اندرویدی کار پیچیده ای نیست. بنابراین  هیچ گاه خاطر جمع نمی شوید که اپلیکیشنی را که نصب می‌کنید قانونی است.

آیا ویندوز فون خوب است؟

مزایای ویندوز فون

این سیستم عامل بیشتر با سیستم عامل iOS شباهت دارد و کارایی خوبی دارد و از نظر ظاهری هم زیباست. با مد  نظر قرار دادن این حقیقت که نوکیا هم اکنون از آن مایکروسافت می باشد،  می‌توانید خاطر جمع شوید که سازنده سخت افزار و نرم افزار یک تیم می باشند، در نتیجه  همین وجه اشتراک سبب افزایش کارایی آن  می‌ گردد.

خوشبختانه در حال حاضر هیچ تهدید نرم افزاری امنیتی برای این سیستم عامل در دسترس نیست و با اینکه فقط یک ورژن از این سیستم عامل برای همه دستگاه‌های کنونی وجود دارد، از لحاظ تفاوت قیمتی در حال حاضر به اندازه اندروید موفق نبوده است. با اینکه می‌توانید لومیا ۵۲۰ را با هزینه خیلی ایده آلی بخرید، ولی خوب این را هم در نظر داشته باشید که تنوع محصولات اندروید رقابت ناپذیر است.

از لحاظ  کارایی برای تجارت هم،  ویندوز فون مانند بلک بری می باشد  و مدیر  شبکه شما می‌تواند تعداد زیادی ویندوز فون را از اتاق سرور خود کنترل نماید. این یعنی امنیت بالاتر .

معایب ویندوز فون

توجه داشته باشید که عدد “۸” را در تیتر قرار نداده ایم. به این دلیل که که دارندگان ویندوز فون نسخه‌های قدیمی تر از ونیدوز فون ۸، قادر نیستند  به ویندوز نسخه ۷.۸ بالاتر را به روز زسانی کنند و همین مساله یعنی ناسازگاری با اپلیکیشن های جدید. احتمالا برای کسانی که هم اکنون یک دستگاه مجهز به ویندوز فون ۸ را خریداری نموده اند این قضیه اهمیتی ندارد، ولی به یاد داشته باشید با اینکه مایکروسافت مدعی است که دستگاه‌ های مجهز به ویندوز فون ۸ را به روز زسانی خواهد کرد، ولی اگر این کار را نکند، کسی به داد شما نمی رسد.

تنها ایراد دیگر این پلت فرم این است که همه دستگاه‌های تجهیز شده به آن، اغلب تجربه‌ای مشابه از کار را در اختیار کاربر می گذارد و ممکن است تنها در سایز یا مدل دوربین فرق کنند. به زبان دیگر یعنی مساله ای که وجودش برای اندروید یک ایراد به شمار می آمد عدم وجودش در ویندوز فون 8 ایراد تلقی می‌شود! همچنین در حال حاضر کمبود برنامه در دنیای ویندوز فون هم یکی دیگر از معایب آن به شمار می آید.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید