ایا کره بادام زمینی چاق میکند-تاثیر کره بادام زمینی بر وزن

ایا کره بادام زمینی چاق میکند

تاثیر بادام زمینی در کاهش و افزایش وزن

بادام زمینی منبع خوبی از پروتئین، فیبر، اسیدهای چرب اشباع نشده، ویتامین ب3، اسید فولیک و ویتامین E است. در واقع بادام زمینی آجیل نیست بلکه در دسته حبوبات به شمار می آید.

کره بادام زمینی بسیار مغذی و خوش طعم است. ولی به دلیل اینکه فقط سرو دو قاشق غذا خوری از آن شامل 190کالری است و 144کالری آن چربی است، امکان دارد فکر کنید باعث اضافه وزن می شود. اما این گونه نیست و در صورت گنجاندن کره بادام زمینی به رژیم غذایی خود در روند کم کردن وزن می تواند موثر باشد.

کره ی بادام زمینی چگونه سبب لاغری می شود؟

بادام زمینی علاوه بر پروتئین، منبع مناسبی از فیبر و چربی های نامنظم سلامت و گیاهی است. دکتر ربکا لویس، متخصص تغذیه می گوید: هضم کره بادام زمینی به کندی صورت می گیرد و در شما احساس سیری بوجود می آورد، به گونه ای که شما به مقدار کمتری تنقلات مصرف می کنید و حس گرسنگی نمی کنید. همچنین ، کره بادام زمینی بسیار سنگین است و شما را مجبور به کم خوردن می کند. با این وجود کره بادام زمینی شامل انواع مواد مغذی است، همچنین یک ماده غذایی با کالری به حساب می آید و این کالری ها می توانند سریع افزایش یابند . در نتیجه اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، تلاش کنید مقدار مصرف کره بادام زمینی خود را به یک وعده در روز (دو قاشق غذا خوری) محدود کنید. در زمان ایده آل نباید بیش از یک قاشق غذاخوری در هر وعده غذایی و یک قاشق چای خوری هر میان وعده استفاده کنید. در غیر این صورت با افزایش کالری سبب افزایش وزن می شود .

بادام زمینی و افزایش وزن

شگفت انگیز است که یک ماده ی غذایی هم سبب کم کردن وزن شود و هم سبب بالا رفتن وزن. مصرف بادام زمینی در میزان کم می تواند اشتهای شما را کنترل کند و باعث کاهش وزن شود اما در صورتی که مقدار زیادی مصرف شود سبب بالا رفتن کالری دریافتی و در نهایت بالا رفتن وزن می شود.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید