ایا قرص سیر لاغر می کند-تاثیر سیر بر لاغری

ایا قرص سیر لاغر می کند

سیر گیاه بومی کشور هندوستان می باشد. سیر قرن هاست در دسته مواد غذایی قرار دارد که خاصیت دارویی و درمانی زیادی دارد . بدون تردید همه می دانند که سیر خاصیت شگفت انگیزی دارد. سیر دارای پروتئین، گلوسید، ویتامین های B1، B2 ،B3 ،B5 کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، زینک و ویتامین ث می باشد.

یکی از خواص سیر ، خاصیت آن به منظور کم کردن وزن می باشد که به دلیل وجود آنتی اکسیدان هایی می باشد که در سیر وجود دارد . این آنتی اکسیدان ها به منظور ترشح هورمون آدرنالین، سبب تحریک سیستم عصبی می شوند . این گونه سوخت و ساز بدن افزایش می یابد و بدن مقدار زیادتری کالری می سوزاند و در نتیجه منجر به کم کردن وزن می شود. لازم به ذکر است که سیر نشانه های سیری را سریعتر به مغز می فرستد به همین علت فرد در خوردن زیاده روی نمی کند و مبتلا به اضافه وزن هم نمی شود.

به منظور بهره مندی از خاصیت سیر جهت لاغری می توانید هر روز یک حبه سیر را با آب به طور ناشتا بخورید ، به این صورت بوی سیر شما را اذیت نمی کند چونکه آب بوی آن را بشدت کم می کند. بعلاوه می توانید سیر له شده را به عنوان چاشنی به غذاها، سالادها و سس ها اضافه کنید.

میزان کالری سیر کم می باشد و به منظور تندرستی ما عالی است. هنگامی که سیر را می‌کوبید یک آنتی‌بیوتیک طبیعی و بسیار قدرتمند به نام «آلیسین» تولید می‌شود. این ترکیبات و بقیه ترکیباتی که در سیر وجود دارند سبب می شود که بتواند باکتری‌های موجود در روده ها را بدون صدمه زدن به فلور نابود کند.

نتایج آزمایشاتی کە روی موش‌های آزمایشگاهی صورت گرفته مشخص می کند موش‌هایی کە آلیسین (همان ترکیب آنتی‌بیوتیکی طبیعی سیر) استفاده کرده‌اند وزن آنها افزایش پیدا نکرده است و حتی وزن آنها کم شده است . در صورتی که کە مابقی موش‌هایی کە این ترکیب را مصرف نکرده اند با افزایش وزن مواجه شده اند . لازم به ذکر است کە هر دو دسته موش‌های شرکت کننده در این آزمایش تغذیه‌ی مساوی و برابری داشته‌اند.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید