ایا فلفل سیاه لاغر می کند-تاثیر فلفل سیاه بر لاغری

ایا فلفل سیاه لاغر می کند

محققان اعتقاد دارند استفاده از فلفل سیاه می‌تواند از به وجود آمدن سلول‌های جدید چربی پیشگیری کند. فلفل سیاه خاصیت ایجاد گرما دارد و به همین علت سبب بالا رفتن دمای بدن می‌شود و این کار به کاهش وزن کمک می‌کند. مصرف فلفل سبب می شود سوخت و ساز بدن افزایش یابد و با اضافه وزن مفرط نیز مقابله می‌کند. در صورتی که تحت رژیم لاغری هستید و یا می خواهید از چاق شدن جلوگیری کنید از این ادویه در برنامه غذایی خود بیشتر مصرف کنید.

تحقیقات دانشمندان اخیرا مشخص کرده که مصرف فلفل سیاه سطحی چربی رگ ها را کم می کند و با اثرگذاری مستقیم بر روی ژن ها مقدار به وجود آمدن سلول های چربی را کنترل می کنند . علاوه بر نقش فلفل سیاه در چربی سوزی ، این ماده در نابودکردن باکتری های زیان بخش که در هضم و دفع غذا در معده و روده اخلال به وجود می آورند نقش دارد . فلفل سیاه به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی شگفت انگیزی که دارد این باکتری ها را از بین می برد.

طبق نظر محققان مصرف فلفل سیاه حتی با غذاهای چرب، سبب کم شدن وزن می شود. این تحقیق بر روی موش های مبتلا به چاقی آزمایش شد که به مدت ۲۲ هفته رژیم غذایی آنها تنها حاوی غذاهای چرب بود.

در هفته شانزدهم از این آزمایش، موشها به دو دسته تقسیم شدند، در دسته اول علاوه بر غذای چرب به غذای موش ها دانه های فلفل سیاه با بوی آلدهید معطر -که مزه ای مثل وانیل و دارچین داشت - افزوده شد و دسته دوم همچنان به تغذیه قبلی خود ادامه دادند. در انتهای هفته بیست و دوم ، از موش‌ها تست‌های توده بدنی و آنالیز خون گرفته شد، در دسته اول بالا رفتن توده بدنی بدون چربی، بیشتر شدن مواد معدنی اشباع شده و تراکم مواد معدنی در استخوان ها دیده شد. در این گروه بعد از ۶۰ دقیقه از استفاده فلفل سیاه ،کاهش قند خون موشها را به دنبال داشت. دانشمندان هندی نتیجه گرفتند که فلفل سیاه به کنترل بعضی از ژن های مربوط با افزایش وزن کمک می کند و می تواند به عنوان یک دارو جهت کم کردن وزن مصرف شود.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید