ایا عسل لاغر می کند-تاثیر عسل در لاغری

ایا عسل لاغر می کند

عسل، مطلوب ترین شیرینی‌ برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند و یا در رژیم قرار دارند است . البته در صورتی که بیشتر از یک قاشق غذاخوری در روز استفاده نشود. همچنین استفاده مستمر و به‌ مقدار مناسب عسل‌ طبیعی سبب نابود کردن چربی های اطراف قلب می شود و در جلوگیری از بروز سکته‌های قلبی نیز تاثیرگذار است.عسل نمونه ای از مواد خوراکی می باشد که برای تندرستی بدن بسیار مفید است و یکی از با اهمیت ترین آنها کمک به کم کردن وزن است.

متخصصان تغذیه می‌گویند: عسل طبیعی از مغذی‌ترین محصولاتی است که انباشته از منیزیم، پتاسیم، کلسیم، آهن و بعضی ویتامین‌ها مثل انواع ویتامین‌های گروه B است و به همین علت استفاده هرروز آن همیشه پیشنهاد می‌شود. اما در این میان افرادی هستند که به علت چاقی از مصرف عسل خودداری می کنند . ولی این فکر اشتباه است زیرا تحقیقات اخیر متخصصان نروژی مشخص می کند که عسل، بهترین شیرینی‌ برای افراد چاق و یا در حال رژیم است. به دلیل اینکه عسل کالری خیلی پایینی دارد و به همین علت استفاده روزانه از آن برای افراد چاق مسئله ای به وجود نمی آورد.
به تازگی نظریه‌ای بر پایه رژیم معروف به زمستان خوابی انجام شده که در آن رابطه مستقیمی بین عسل که غنی از فروکتوز (قند میوه) است و کم کردن وزن وجود دارد. طبق این رژیم در صورتی که شما شب یک یا 2 قاشق عسل را به‌ طور خالص یا به‌ صورت نوشیدنی گرم مصرفکنید علاوه بر اینکه در بهتر خوابیدن به شما کمک می‌کند ، با سرعت بخشیدن به متابولیسم چربی سوزی و کم کردن هورمون استرس سبب کاهش وزن می‌شود. همچنین عسل مثل یک محرک سوختی کبد را مجبور به ساخت گلوکز می‌کند. این میزان از گلوکز مقدار قندخون را در مغز افزایش داده و آن را مجبور می‌کند که دستور رها شدن هورمون‌های چربی‌سوز را به بدن اعلام کند . همچنین استفاده از آن قبل از خواب، مکانیزیم هایی که در مغز احتیاج بدن به شیرینی را تحریک می کنند، متوقف می کند.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید