ایا سیب لاغر می کند-تاثیر سیب در لاغری

ایا سیب لاغر می کند

مصرف سیب و تاثیر آن بر کاهش وزن

محققان مصرف سیب در یک رژیم غذایی تندرست و صحیح را پیشنهاد می‌کنند. در مطالعات روی خانم‌هایی با افزایش وزن، رژیم‌های غذایی مختلفی مورد سنجش قرار گرفت و سیب اثرگذارترین عامل در کم کردن وزنشان بود. در یکی از این تحقیقات کم شدن وزن در خانم هایی که سیب، گلابی، و غلات را استفاده می‌کردند مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت. با گذشت ۱۲ هفته اشخاصی که دسته میوه‌جات را استفاده کرده بودند ۱.۲۲ کیلوگرم وزنشان کاهش پیدا کرد و در صورتی که در دسته غلات اصلا کم شدن وزنی مشاهده نشد.

لازم به ذکر است که سیب نه تنها در رژیم لاغری بسیار موثر است بلکه برای کودکان هم خیلی سودمند می باشد و از اضافه وزنشان ممانعت می‌کند.

کالری پایین تر ، کاهش وزن

یک سیب با اندازه متوسط معمولا حاوی ۸۵ درصد آب است که این میزان آب اغلب موجب کم شدن مصرف کالری و به دنبال آن باعث کاهش چگالی انرژی غذاها می‌شود. چگالی غذا به معنی میزان کالری موجود در میزان معینی از وزن هر غذا است که به صورت «کیلوکالری بر گرم» (kcal/g) نشان داده می شود. انرژی آب صفر کیلوکالری بر گرم است در نتیجه خوردن آن اصلا کالری بدن را افزایش نمی دهد و سبب کم شدن تراکم کالری واردشده به بدن می‌شود. در حالت کلی موادغذایی که مقدار کالری آنها کم است دارای آب و فیبر زیادی می باشند که سیب نمونهٔ مشخص این دسته می باشد. یک سیب متوسط، ۹۵ کالری و مقدار عمده ای آب و فیبر دارد. تحقیقات مشخص کرده که غذاهای با انرژی کم سبب کاهش کالری و در نهایت کم شدن وزن و لاغری در اشخاص می‌شوند.

فیبر بیشتر، لاغری مناسب تر

یک سیب متوسط حاوی ۴ گرم فیبر می باشد. این میزان به ترتیب ۱۶ و ۱۱ درصد از فیبر مورد احتیاج روزانهٔ خانم‌ها و آقایان را شامل می شود. تحقیقات مشخص کرده اند که مصرف میزان زیادی از هر فیبر در طول روز سبب کاهش وزن و کم شدن ریسک چاقی می‌شود. فیبر سبب می شود عمل هضم با کندی صورت گیرد و همین امر موجب می‌شود شما با مصرف کالری پایینتر به مدت طولانی تری احساس سیری کنید. به همین علت غذاهایی با میزان فیبر زیاد و کالری بسیار کم سبب کاهش وزن می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است که فیبر سیستم گوارشی را به طور سالم‌تری تنظیم می‌کند و سبب حفظ تعادل باکتری‌های موثر روده می‌شود که این به سود سیستم متابولیک و کنترل وزن شما است.

سیب یک غذای شکم پر کن

به علت وجود مخلوط آب و فیبر در سیب با مصرف آن سیری سریعی در ما به وجود می آید و تحقیقات نشان می دهند که مصرف یک سیب پیش از غذا در مقایسه با مصرف آب بسیار موثرتر است و همچنین زمان زیادی که شما جهت خوردن یک سیب صرف می‌کنید به نسبت غذاهایی که فاقد فیبر هستند ، سیری بیشتری را منجر می شود. از این روی، مصرف میوه‌ها به جای آب میوه، مناسب تر است و اشتها را کاهش می دهد و سبب کم شدن وزن می‌شود. بر اساس تحقیقات انجام شده اشخاصی که 15 دقیقه پیش از غذا سیب مصرف کنند معمولا به صورت متوسط در هر وعده غذایی 190 کالری کمتر مصرف می کنند.

طبق تحقیقات مشخص شده که مصرف سه سیب در طول روز با کم کردن وزن رابطه مستقیمی دارد. در حقیقت این میوه می تواند مقدار گلوکز را کم کرده و به بدن در مقابله با اضافی وزن ناخواسته کمک کند.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید