ایا رب انار لاغر میکند-تاثیر رب انار بر لاغری

ایا رب انار لاغر میکند

خواص رب انار و تاثیر آن بر کاهش وزن

طبق عقیده متخصصان تغذیه استفاده از میوه انار تازه، آب انار، کنسانتره انار و رب انار به منظور لاغری و کم کردن وزن بسیار موثر است. رب انار خصلت چربی سوزی دارد و استفاده از آن جهت لاغری و آب کردن چربی های ذخیره شده در بدن مخصوصا چربی‌های دور شکم و پهلوها مفید است.

متخصصان تغذیه اعتقاد دارند اشخاص چاق که افزایش وزن دارند با استفاده از انار به کمک یک رژیم غذایی خوب و جنب و جوش مناسب ، می توانند چربی‌های اضافی بدن خود مخصوصا چربی های دور شکم را نابود کنند . سازوکار اثرگذاری رب انار جهت کاهش وزن به صورت زیر است:

استفاده مرتب از رب انار مقدار اسیدهای چرب در خون (NEFA) را کم می کند . مطالعات در گذشته مشخص کرده بود مقدار NEFA به میزان ذخیره چربی زیادی در دور شکم وابسته است ، در نتیجه با کم کردن آن به پیروی از مقدار چربی دور شکم کاسته می شود.

استفاده از رب انار مقدار کلسترول خون را کم کرده و باعث چربی سوزی و کم شدن مقدار چربی شکمی می شود.

محصولات درست شده از انار که که محصول اصلی آن رب انار می باشد ، به قسمت های زیرین بافت‌ها وارد شده کرده و از جمع شدن چربی‌ها ممانعت می کند.

اسید لینولنیک و پولیفنول موجود در رب انار سبب سوخت و ساز بدن می شود و چربی‌های ذخیره شده در بدن را می سوزاند.

در ارتباط با استفاده از رب انار جهت کاهش وزن به این نکته توجه کنید که انار مثل گوجه فرنگی از آن گروه خوراکی‌هایی است که پخته شده آن خاصیت بیشتری نسبت به خام آن دارد و به طور معمول در طب سنتی نیز از انار پخته (رب انار) جهت بهبود بعضی از بیماری ها استفاده می کنند.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید