ایا ارژنین قد را بلند میکند-تاثیر آرژنین در افزایش قد

ایا ارژنین قد را بلند میکند

آرژنین یک آمینواسید نیمه ضروری و با اهمیت در بدن افراد است. این آمینواسید به علت ظرفیت خیلی زیاد عملکردی خود در تمام سنین از ورزشکاران حرفه ای تا سالمندان و بیماری قلبی عروقی استفاده می شود . ولی توجه به این نکته لازم است که این مکمل کاربرد زیادی در بالا رفتن قد، مخصوصا در زمان بزرگسالی ندارد. زیرا از نظر علمی مشخص شده است که احتمال زیاد اندازه قد یک عامل وراثتی بوده و به وسیله کدهای ژنتیکی کودک مشخص می شود. بیشترین تبلیغ و موردی که در رابطه با مصرف این اسیدآمینه مطرح می شود افزایش قد است ولی در صورتی که این مورد درست باشد این رشد قد برای همه ی افراد صورت نمی گیرد. افزایش قد به عوامل زیادی از جمله سن ،تغذیه مناسب، ژنتیک، ورزش ،خواب، عوامل محیطی بستگی دارد. 

همچنین کوتاهی قد عواملی مثل مشکلات تغذیه ، مشکلات کلیوی،کم خونی ، مشکلات هورمونی دخیل هستند و باید درمان شوند. همچنین با ورزش کردن و تغذیه مناسب می توان سبب افزایش قد شد .

ویتامین های زیادی مثل کلسیم ،روی، ویتامین C، ویتامین K ، ویتامین D ، منیزیم و آرژنین در رشد قد موثر هستند .
یکی از اسیدآمینه های بااهمیت به منظور تحریک آزادسازی هورمون رشد در بدن آرژنین می باشد. این اسیدآمینه هم به طور طبیعی در غذا موجود است و هم به طور صنعتی به منظور هدفهای گوناگون از جمله رشد قدی تهیه شده است . به طور معمول این اسید آمینه در اشخاص با رژیم غذایی مطلوب و سالم به صورت طبیعی فراهم می شود و احتیاجی به مصرف آن به صورت مکمل نیست. ولی در کودکان که دچار کوتاهی قد هستند این مکمل امکان دارد با افزایش تحریک هورمون رشد سبب افزایش قد شود .

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید