ایا در فضا حیات وجود دارد - زیست فرازمینی

ایا در فضا حیات وجود دارد

شایع ترین تفاوت زندگی در زمین و فضا بی وزنی می باشد، که بر تمامی جوانب زندگی مسافر اثرگذار می باشد. بعضی از افراد مدعی آنند که محدود بودن در فضای کوچکی مانند  ایستگاه میر در یک زمان مدید می‌تواند مشکلاتی به وجود آورد. برای سهولت بیشتر ایستگاه فضایی میر با الوان آرامش بخش مزین گشته است. افراد ساکن در میر به میزان اندکی دارای زندگی شخصی هستند و اتاقکهایی به جهت استراحت دارند. از کتاب و موسیقی می توانند بهره جویند و برای دیدن زمین دریچه‌ای دارند. سفینه‌های تدارکاتی نامه و اهدایی های خانواده‌هایشان و اجناس تجملاتی مثل میوه تازه را می توانند به ایستگاه ببرند.

ایا در فضا حیات وجود دارد؟

زندگی در فضا چگونه است؟

خوردن

همه خوراکی هایی که در فضا مصرف می‌شود، از زمین برده می‌شود و برای کم شدن وزن سفینه ، بیشتر آن هاخشک و در بسته‌ بندی های تفکیک شده هستند. به غذا ها آب اضافه می شود، بدین معنی که پیش از مصرف بایستی به آن آب بیفزایند، بعد  غذا توسط یک وسیله ای گرم می‌شود.از غذاهای کنسروی هم نیز استفاده می شود. جهت استفاده از مایعات بایستی از نی در بطری یا فنجان در دار استفاده شود. درصورتی که در نداشته باشند ، مایعات به بیرون سرازیر می‌شوند.

نرمش

نرمش عضلات 90 درجه ایستایی و نگاه دارنده  بدن در زمین الزامی است. در صورت عدم نرمش امکان دارد فضانورد به قدری ضعیف شود که برای برگشت به زمین بعد از مأموریت در یک مدت مدید قادر نباشد بایستد.

خواب

در فضا، فضانوردان برای خوابنیازی به تخت ندارند، بلکه از کیسه خواب مورد مصرفشان است. این کیسه‌ها به دیوار وصل می‌شوند تا از حرکت و اصابت  آنها به وسایل دیگر ممانعت شود. در صورتی که دست فضانوردان به جایی بند نشود، شناور می‌شوند. در نتیجه در موقع  خواب دست و پایشان را می بندند. در فضایی بی وزن پستی و بلندی وجود ندارد، به همین خاطر فضانوردان قادرند در هر زاویه‌ای بخوابند. سفینه‌ها بسیار سرو صدا دارند، برای همین بعضی از فضانوردان برای برقراری آسایش و آرامش از گوشی استفاده می کنند.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید