آموزش سابمیت مقاله pdf

آموزش سابمیت مقاله pdf

فرستادن مقالات علمی یکی از اساسی ترین مراحل چاپ مقالات به شمار می آید، ولی بیشتر دانشجویان با طیقه فرستادن مقالات مشکل دارند به این دلیل که استادها ترجیح می دهند مقالات را خودشان بفرستند و دانشجویان (حتی دانشجویان سال آخر دکتری) حتی پس از اتمام دوره تحصیلشان در فرستادن مقالات خود به مشکل بر می خورند.

در این مطلب راه های کلی فرستادن مقالات به شکل ساده و روشن درج گردیده است. این روش اغلب برای کلیه ژورنال ها به یک شکل می باشد. فرستادن مقاله براي مجلات بین المللی به سه روش انجام می شود:

  • سيستم آنلاين
  • ايميل مستقیم به سردبير ژورنال
  • از طريق سايت ژورنال

آموزش سابمیت مقاله pdf

هم اکنون اکثر مجلات بين المللي معتبر از سيستم آنلاين ارسال مقاله بهره می گیرند. موسسه ISI تحت برند ScholarOne خدمات اخذ مقاله از محقق و ارائه آن به دفتر مجله را به عهده می گیرد. در مقابل ارائه هر 100 مقاله در سال، 3000 دلار و در مقابل اارائه 200 مقاله در سال 6000 دلار اخذ می نمایند. بدين شکل كه شما در سايت زير وارد مي شويد و مثل ساختن يك ايميل در ياهو يا گوگل، ثبت نام مي كنيد و يك عنوان برای حساب كاربري و رمز عبور براي خود مشخص می کنید. هر مجله آدرس مجزا و نام كاربري و رمز عبور مربوط به خود را مي خواهد. فرمت کلی آدرس یک مجله در این سایت به شکل زیر می باشد:

****/http://mc.manuscriptcentral.com

بجای ****، نام اختصاري يا چند كاراكتر ديگر كه به مجله  مرتبط است گذاشته می شود. اغلب این آدرس از سایت مجله و یا در نتهای ایمیلهایی که از مجله مربوطه ارسال شده است، بدست می آید. به نمونه های زير دقت كنيد:

Journal of Service Management:

http://mc.manuscriptcentral.com/josm

Public Management Review:

http://mc.manuscriptcentral.com/rpxm

موسسه الزيوير هم سيستم مربوط خودش را دارد. به آدرس زير:

****/http://ees.elsevier.com

احتیاجی نيست كه اين آدرس ها را سرچ كنيد، هر مجله در سایت خودش به طور دقیق درج کرده است كه چطور مي توانيد مقاله ارسال نمایید. در خصوص الزيوير مثال زير را مشاهده کنید:

European Journal of Operation Research:

http://ees.elsevier.com/ejor

در هر دو سيستم، هم عنوان مجله معلوم است و هم عنوان انتشاراتي كه می خواهد مجله را چاپ كند. اين سيستم تنها رابط میان دفتر مجله و محقق می باشد. زمانی كه مجله آماده چاپ شد آن را به انتشاراتي ارائه مي دهند.

جهت فرستادن مقاله توسط  سيستم آنلاين، شما هنگامی که وارد سايت شديد، گزينه Submit a New Manuscript را کلیک كنيد. بعد از این، 6 مرحله (اغلب 6 مرحله می باشد، اما گاهی احتمال دارد بيشتر باشد) را بايستی پشت سر گذاشت. در مرحله نخست عنوان مقاله را تایپ نمایید. سپس مطلب را وارد نمایید. در مرحله بعدي مولفين را به ترتيب نام هایشان وارد نمایید. در اين مرحله جنانچه شما Corresponding Author نباشيد، تمامی اطلاعات به حساب كاربري شخصی كه بعنوان مولف مسئول مشخص كرده ايد انتقال داده مي شود و شما ديگر نمي توانيد به مراحل بعد بروید. زمانی كه اطلاعات دیگر مولفين را وارد كرديد، سيستم به شکل اتوماتیک براي کلیه مولفين حساب كاربري می سازد و  آنها را توسط ایمیلی كه وارد كرده بودید مطلع می سازد. درمرحله بعدي چندين گزينه را بايستی تیک بزنيد، مبني بر اينكه اين مقاله پیش از این براي مجله ديگري فرستاده نشده است و اگر توضيح اضافي دیگری دارید در قالب Cover Letter درج نمایید. در مرحله پنجم فايل ها را بايستی Upload نمایید. اشکال و نمودار ها بايستی تفکیک شده باشند ولس در متن بايستی مشخص كرده باشيد مثال Insert Fig 1 here . در فايل اصلي كه می خواهید داوري شود اصلا نباید از مولفين اطلاعاتي آورده باشید يا در متن اشاره ای شده باشد كه معلوم شود مولفين چه افرادی می باشند (با عنوان Manuscript without Author Information ). زیرا داوري بدون نام صورت می گیرد. نام مولفين و ارتباط سازماني آنها (Affiliation ) در فايل مجزایی تحت عنوان Title Page قرار می گیرد. اغلب فايل اصلي بايستی با حاشيه زياد (مثلا 3cm ) و با فاصله خطوط زياد (Double Space ) باشد. يك فايل هم بسازید كه کلیه اطلاعات مولف، متن مقاله، اشکال و نمودارها در آن قرار دهید. عنوان اين فايل را Manuscript with Author Information می باشد و اغلب با تحت عنوان Supplementary Information آپلود می شود. زمانی که کلیه فايل ها آپلود شد، نوبت نوبت به مرحله نهایی می رسد. دو گزينه برای شما وجود دارد، يكي pdf و ديگري html كه هر كدام را انتخاب کنید، يك فرمت pdf يا html از کلیه چيزهايي كه آپلود كرده ايد برای شما به نمایش می گذارد. هنگامی كه pdf مقاله را تاييد نمودید، گزينه Submit فعال مي گردد. تا اين اینجای کار هر كاري كه انجام داده ايد در همه مراحل 6 گانه، تنها اطلاعات در سيستم save مي شوند و به دفتر مجله ارسال نمي گردد، يعني شما مي توانيد Logout كنيد و در یک موقع ديگري به كارتان ادامه دهيد. در مرحله ششم زمانی كه Submit را كليك كرديد مقاله به دفتر مجله فرستاده مي شود و شما ديگر نمي توانيد تغيير ديگري در مقاله ایجاد کنید. از اين پس، هر بار مي توانيد به سايت رفته و وضعيت مقاله را مشاهده کنید. به طور معمول اين مراحل را طي مي كند:

  • Awaiting Editorial Office Check
  • With Editor
  • Under Review
  • Accept ، Reject ، Major Revision و Minor Revision .

برخی از نشريات يك ايميل تعیین مي كنند كه بايستی مقاله را پیوست كرده و به آن ايميل ازسال نمایید. نامه اي محترمانه در متن ايميل تایپ نمایید و سپس ارسال نمایید. دفتر مجله در جواب آن ايميل كد مقاله شما را نيز ارسال می کند. پس از تقریبا دو ماه مجددا ايميل بزنيد و كد مقاله را هم حتما در ايميل درج نمایید.

در برخی از موارد که به ندرت اتفاق  می افتد دفتر مجله يك بخشی در سايت می گذارد تحت عنوان  Browse و يك بخش ديگر هم به نام Submit . ابتدا Browse را انتخاب کنبد و سپس سابميت. مقاله به دفتر نشريه فرستاده مي شود، بی آنکه اثري ار مقاله در سايت باشد يا چيزي به شما در قالب ايميل فرستاده شود. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید