انشا در مورد چرا نماز میخوانیم-دلایل نماز خواندن

انشا در مورد چرا نماز میخوانیم

دلایل نماز خواندن

آرامش دل

تا به حال پیش آمده که در خیابون یا در پارک بچه ای را ببینید که گم شده و به دنبال مادرش می گردد و زمانی که با همکاری مردم مادرش را پیدا مي‏كند در آغوش مادرش می رود و آرام می گیرد. همه ما آدم‏ها مثل کودک گمشده ‏ای هستیم كه در طول زندگی به دنبال فردی یا چیزی هستیم  که با آن به آرامش برسیم. آن چیز نمی تواند پول، مقام، قدرت، زیبائی و....باشد، زیرا برخی از افراد اينها را دارند، ولی باز هم آرامش ندارند و دائما مضطرب و نگران هستند.

در قرآن کریم آمده است: ((آگاه باشید که دل ها با یاد خدا آرامش پیدا می‏کند.)) و نماز بهترین راه به منظور رسیدن به آرامش است.

تشکر از خدا

در اطراف هر یک از ما افراد بسیاری هستند که به ما محبت می‏کنند، مانند بابا، مامان، معلم و ... و ما دوست داریم از آنها به دلیل محبتی که به ما می‏کنند تشکر کنیم. مانند هنگامی كه مي‏خواهيم از خداي مهربان تشكر كنيم و نماز مي‏خوانيم. او کسی است که صدها و هزارها نعمت به ما هدیه داده و همیشه مواظب و مراقب ماست. همه کسانی که به ما محبت می‏کنند هم، خدا به ما هدیه داده است. پس ما با نماز می‏توانیم از خدای مهربان به دلیل تمام نعمت و مهربانی که به ما هدیه می‏کند تنها کمی تشکر کنیم.

دوست داشتن واقعی

اگر ما کسی را دوست داشته باشیم دوست داريم با او حرف بزنیم. کسی که نماز می‏خواند، خدا را دوست دارد و دلش می خواهد با او حرف بزند. همچنین نباید تند تند و با عجله با خدا صحبت کرد. باید آرام حرف زد. انسان اگر کسی را دوست داشته باشد، عجله نمی‏کند و آرام با او صحبت می‏کند. بنابراین باید با آرامش نماز خواند. وقتي که شما کسی را واقعاً دوست داشته باشید آن طور رفتار می‏کنید که او می‏خواهد. خدای بزرگ ما را خلق کرده است و ما را خیلی زیاد دوست دارد و بسیار بسیار از ما داناتر است. از ما خواسته است که به این صورت نماز بخوانیم که او می‏خواهد. پس ما آن گونه رفتار می‏کنیم که خدای مهربان می خواهد تا از دست ما راضی و خشنود باشد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید