چه دارویی باعث غش میشود-داروی منجر به غش

چه دارویی باعث غش میشود

غش، یا به تعبیری از حال رفتن زمانی اتفاق می افتد که قلب قادر به رساندن خون کافی به مغز نباشد. بنابراین، هشیاری از دست می‌رود و غش روی می دهد. قبل از غش کردن، فرد گرفتار ضعف، تهوع، و سرگیجه یا منگی می‌گردد و تار می بیند و عرق زیاد می‌کند. غش کردن دلایل بسیاری دارد از قبیل ضعف گردش خون، درد، تنش روانی، دیدن خون، مصرف دارو یا الکل، بی‌آب شدن بدن، بی خوابی، ضربه به ‌سر، حملهٔ مغزی، بیماری قلبی و سکته. 
رژیم غذائی دشوار و کاهش کانی‌ها در بدن، به ویژه پتاسیم، هم از دلایل غش به شمار می روند.

همچنین برخی عوارض جانبی داروها به وجود آورنده غش می باشند.

زمان به طول انجامیدن غش‌ها به طور معمول ۱۰ تا ۱۵ ثانیه می باشد، و اگرچه شدیدند، ولی علامت بیماری مهمی به شمار نمی روند. با این وجود، می بایست به پزشک مراجعه کنید تا آن را بررسی نماید.

اغلب به وسیله درمان‌های عمومی و خانگی می‌توان از غش جلوگیری یا آن را برطرف کرد.

برخی از داروها مانند مسکن ها و داروهای ضد اضطراب قادرند سرگیجه و سبکی سر به وجود بیاورند. چرا که با کاهش فشار خون جریان خون به سمت مغز را آهسته می کنند.

در بعضی از موارد، تعدادی از افراد به برخی داروها واکنش آلرژیک آنافیلاکسی (واکنش سریع و حاد آلرژیک) نشان می دهند که آن هم ممکن است باعث سرگیجه و حتی غش کردن فرد گردد. در واکنش های آلرژیک شدید، رگ های خونی گشاد شده و فشار خون کم می شود و خونرسانی به مغز آهسته تر صورت پذیرفته و فرد دچار سرگیجه و غش می گردد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید