اثرات هندوانه بر سرما خوردگی و سرفه و گلودرد -هنوانه بخورید تا سزما خوردگیتان خوب شود!

اثرات هندوانه بر سرما خوردگی و سرفه و گلودرد

هندوانه داروی سرماخوردگی

این میوه محبوب و خوش مزه جزو میوه های بومی کشور آفریقای جنوبی می باشد که در بسیاری از کشورهایی که دارای شرایط جغرافیایی استوایی یا معتدل هستند کشت می شود. این میوه دارای آب زیادی می باشد و بسیار  کم کالری است و به همین علت، یکی از بهترین و مفید ترین میوه ها محسوب می شود.

اثرات هندوانه بر سرما خوردگی و سرفه و گلودرد

هندوانه دارای ویتامین «C»می باشد و به همین خاطر از سرماخوردگی جلوگیری می کند همچنین روند پیری را به تاخیر می اندازد. این میوه سرشار از  ماده معدنی پتاسیم است و خودن آن باعث ممانعت از افزایش فشار خون و ایجاد سنگ کلیه می شود.با بالا بردن سیستم دفاعی، به بدن کمک می کند تا با عفونت ها مبارزه کند. همچنین هندوانه مملو از کارتنوئید است که باعث پیشگیری از سرطان می شود. نوشیدن آب این میوه باعث از بین رفتن نشانه های التهاب استخوان و مفصل و آرتریت روماتوئید می شود.

دیگر فواید هندوانه برای بدن

از دیگر فواید هندوانه می توان به پیشگیری از دیابت اشاره کرد. منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان ها می باشد و برای بدن بسیار مفید است تا بتواند رادیکال های آزاد را خنثی نماید، بنابراین خطر مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ را به طور چشمگیری کاهش می دهد.آنتی اکسیدان موجود در هندوانه خطر حملات قلبی را بسیار کاهش می دهد. استفاده از این میوه برای کسانی که می خواند وزنشان را کم کنند توصیه می شود. بتاکاروتن موجود درهنوانه باعث میشود تا بینایی شخص تقویت گردد به ویژه در شب. لیکوپن هم که در اکثر میوه های قرمز رنگ موجود می باشد و باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات می شود.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید