بهترین کلینیک چشم پزشکی تهران-بهترین مرکز تخصصی چشم پزشکی تهران

بهترین کلینیک چشم پزشکی تهران

متخصص چشم پزشکی کیست؟

تخصص چشم پزشکی زیر شاخه ای از علم پزشکی می باشد که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماری های چشم، پلک و مجرای اشکی در ارتباط است. مهارت یک متخصص چشم پزشکی در تشخیص و درمان بیماری های طبی و جراحی چشم انسان می باشد. درمان بیماری های مختلفی از جمله عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و … در حوزه تخصصی متخصص چشم پزشکی می باشد.

تخصص پزشک متخصص چشم در جلوگیری از بیماری چشمی و آسیب‌های چشمی و مراقبت‌های دارویی و جراحی چشم و سیستم بینایی می باشد.

متخصص چشم، 4 سال دوره پیش پزشکی در مقطع کارشناسی، 4 سال دوره پزشکی، 1 سال دوره انترنی و 3 یا چند سال دوره تخصص در زمینه پزشکی و دوره جراحی و مراقبت از چشم را می گذراند.

متخصص چشم خدماتی مربوط به بینایی، معاینه چشم، مراقبت از چشم، جراحی و تشخیص، و درمان بیماری و بهبود عوارض مربوط به بینایی که ناشی از شرایطی دیگر مانند دیابت است را میتواند ارائه دهد.

این متخصصان در تشخیص، درمان و جراحی ضایعات و بیماری‌های چشم تخصص دارند. در ایران این رشته دارای چند دوره تکمیلی تخصصی می باشد، فلوشیپ استرابیسم (انحراف چشم)، قرنیه و سگمان قدامی، گلوکوم (آب سیاه)، ویتره و رتین (شبکیه)، بیماری‌های سطح چشم، پاتولوژی (آسیب شناسی) چشم مشترک با متخصصان پاتولوژی، ترومای چشم، جراحی پلاستیک چشم و. . . . از جمله آنهاست.

بینایی خیلی مهم است لذا در زمینه مراقبت از چشمان خود دقت زیادی به خرج دهید. پزشک مناسبی که دوره های لازم و تخصصی را دیده و دارای تجربه کافی و قادر به تشخیص درست و درمان بیماری ها می باشد را انتخاب کنید.

ما در ادامه یکی از بهترین کلینیک های تخصصی چشم پزشکی در تهران را به شما معرفی می کنیم.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید