بهترین کلینیک واریس تهران-بهترین مرکز تخصصی واریس تهران

بهترین کلینیک واریس تهران

واریس چیست

واریس گونه ای گشاد شدن غیرمعمول و پیچ‌خوردگی رگهای سطحی می باشد که به علت گردش خون غیرعادی در اندام‌ها پدید می آید. این بیماری دارای علل متفاوتی است که به طور معمول در اندام‌های تحتانی شایع می باشد اما به طور کم در نقاط دیگر بدن هم دیده می‌شود.

در کل دلیل به وجود آمدن واریس، نارسایی دریچه‌های لانه کبوتری در اندام‌های پایینی می باشد. این نارسایی به دلایل گوناگونی از جمله ایستادن‌های طولانی‌مدت به شکل بی‌حرکت و ثابت در یک مکان است که مهم‌ترین و شایع‌ترین عامل در پیدایش واریس به شمار می رود. درواقع ایستادن‌های طولانی‌ عملکرد دریچه‌هایی که گردش خون را برقرار می‌کنند و باعث می‌گردند خون به شکل یک‌طرفه از اندام تحتانی تخلیه گردد و به سمت قلب پیش رود، را مختل می‌کند. افزون بر ایستادن‌های طولانی‌مدت علل مختلف دیگری برای نارسایی دریچه‌ای وجود دارد از جمله چاقی، حاملگی، سابقه تصادف و آسیب دیدگی عروق، بالا رفتن فشار داخل شکم و انجام کارهای خیلی‌سنگین.

مصرف سیگار و دخانیات هم روی واریس مؤثر است و باعث غیرطبیعی‌شدن گردش‌خون در پا می‌گردد. از طرف دیگر دخانیات، سطح اکسیژن خون را می کاهند و از این طریق به پیشرفت سریع واریس کمک می کنند. لازم به ذکر است درصدی از موارد واریس به شکل ژنتیکی در خانواده‌ها ایجاد می‌گردد؛ بنابراین اگر پدر یا مادر سابقه واریس داشته باشند فرزندان آنها شانس بیشتری برای ابتلا خواهند داشت. همچنین با افزایش سن از آنجایی که از اندام‌ها استفاده بیشتری می‌گردد و امکان دارد فرد دچار اضافه وزن شود احتمال ایجاد واریس خواهد یافت.

ما در ادامه یکی از بهترین کلینیک های واریس در تهران را به شما معرفی می کنیم.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید