بهترین کلینیک شنوایی تهران-بهترین مرکز تخصصی شنوایی تهران

بهترین کلینیک شنوایی تهران

شنوایی یکی از مهمترین حواس انسان و راه ارتباطی آن با پیرامون و کسب اطلاعات است.

چیزی حدود 800 میلیون نفر در دنیا به انواع مختلفی از افت شنوایی دچار هستند. این مشکل منجر به تاثیر منفی روی برقراری روابط اجتماعی  و نهایتا گوشه گیری فرد، کاهش اعتماد به نفس، افسردگی، از دست دادن اعتماد به اطرافیان، کم شدنآستانه تحمل و ... می گردد.

کم شنوایی جزئی از شایعترین اختلالات مادر زادی می باشد که بدون علائم ظاهری پدید می آید. اختلال شنوایی یک مشکل آرام و نهان می باشد که کودکانی که با این مشکل به دنیا می آیند در ابتدای تولد از نظر ظاهر قابل شناسایی نمی باشند. لذا تشخیص آن در بدو تولد بدون انجام آزمون های غربالگری شنوایی امکان پذیر نیست.  بهترین زمان برای تشخیص ناشنوایی یا کم شنوایی در نوزادان، از همان آغاز تولد تا شش ماهگی می باشد. با توجه به اینکه از حدود شش ماهگی تا سه سالگی بهترین دوران زبان آموزی کودک به شمار می رود، تشخیص کم شنوایی و شروع درمان در قدرت یادگیری کودک بسیار تأثیرپذیر است.

کم شنوایی به تدریج زیاد می شود طوری که فرد کم شنوا ممکن است آخرین فردی باشد که از مشکل خود با خبر می گردد. در واقع گاهی بستگان، دوستان یا همکاران فرد کم شنوا زودتر از خود او متوجه مشکل می شوند.

اختلال پردازش شنوایی یا بدشنوایی یعنی نداشتن توانایی تمایز، بازشناسی یا درک اطلاعات شنوایی. بدشنوایی به علت ضعف در عملکرد سیستم عصبی مرکزی رخ می دهد.
این اختلال معمولا به آسانی تشخیص داده نمی شود و ممکن است با اختلال نقص توجه اشتباه گرفته شود. بدشنوایی می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات یادگیری و خصوصا مشکلات تاخیر رشد گفتار و زبان باشد. به همین دلیل تشخیص و درمان زود و به موقع این اختلال بسیار مهم است.

ما در ادامه یکی از بهترین کلینیک های تخصصی شنوایی در تهران را به شما معرفی میکنیم.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید