بهترین کلینیک خواب در تهران-بهترین مرکز تخصصی اختلالات خواب در تهران

بهترین کلینیک خواب در تهران

اختلالات خواب چیست

اختلالات خواب به معنی خوب نخوابیدن فرد به طور مستمر می باشد. اختلالات خواب در اثر عوامل مختلفی از جمله بیماری‌ها یا استرس زیاد ایجاد می گردد، در جوامع امروزی به سرعت در حال گسترش می‌باشد.
اکثر افراد هر از گاهی هنگام به خواب رفتن گرفتار مشکلاتی می شوند که این امر غالبا به دلیل استرس، فشرده بودن برنامه کاری و سایر عوامل خارجی است. ولی زمانی که این سخت خوابیدن ها به یک امر عادی و همیشگی تبدیل گردد، می‌توان آن را نوعی اختلال خواب تلقی کرد.

اگر فکر می‌کنید که گرفتار اختلالات خواب شده اید، ضروری است در اسرع وقت نسبت به تشخیص و درمان این مشکل اقدام کنید چرا که اگر اختلالات خواب به موقع درمان نپذیرد، پیامدهای منفی در پی خواهد داشت که می‌تواند منجر به بیماری‌ها و عوارض وخیم‌تری در فرد گردد.
اختلالات خواب به وسیله متخصصین مغز و اعصاب (نورولوژیست‌ها) درمان می شود که شامل طیف بسیار وسیعی از ناهنجاری‌ها و شرایط مختلف از جمله بی‌خوابی، سندرم پای بیقرار (RLS) و حمله خواب (نارکولپسی) است. 
متخصصین مغز و اعصاب در حیطه درمان بیماری‌ها و اختلالات مربوط به مغز، نخاع و سیستم عصبی دارای تخصص هستندکه اختلالات خواب نیز در بسیاری از موارد ارتباط نزدیکی با این مشکلات عصبی دارد.

هم اکنون برای تعیین کیفیت و کمیت خواب و همچنین تشخیص انواع اختلالات خواب و درمان مناسب آنها تجهیزات و روش های پیشرفته ای پدید آمدند که مهمترین آنها موارد زیر می باشند:

  • پلی سومنوگرافی شبانه
  • تست تیتراسیون سی پپ
  • تست سنجش میزان خواب آلودگی
  • تست سنجش میزان توانایی بیدار ماندن
  • اکتی گرافی
  • درمان تخصصی بی خوابی

ما در ادامه یکی از بهترین کلینیک های تخصصی اختلالات خواب را به شما معرفی می کنیم.

امتیاز بدهید

یک کلینیک خوب معرفی کنید

اختلال در خواب

کلینیک اختلالات خواب دکتر امیری رو من پیشنهاد میکنم. هم تخصص مغزواعصاب داره و هم فوق تخصصش خوابه.

با سلام لطفا یک کلینیک اختلالات خواب(سندروم پای بیقرار) در تهران معرفی کنید با تشکر

نظر خود را بنویسید