بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران-بهترین مرکز تخصصی ایمپلنت در تهران

بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت، علم نوینی است در دندانپزشکی که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی کرده است. وقتی دندانی کشیده میشود، استخوان‌های باقیمانده در هر دو فک بر اساس عملکردهای فیزیولوژی رو به تحلیل می‌روند. زمانی که استخوان فک تحت قدرت جوندگی نباشد، یعنی دندانی در داخل استخوان نباشد، سلول‌های استخوان‌ساز کمتر فعالیت دارند و سلول‌هایی که استخوان را تحلیل میدهند دو برابر فعالیت می‌کنند؛ دقیقا عکس زمانی که دندان وجود دارد.
در نتیجه، جایی که دندان وجود ندارد، حجم استخوان چه از لحاظ ارتفاع و چه از لحاظ قطر، کم می‌شود. در واقع علت اصلی پیشنهاد انجام ایمپلنت در فضاهای بی‌دندانی در ناحیه استخوان فکی، این است که این عملکرد ادامه پیدا نکند و استخوان در آن نواحی تحلیل نرود؛ یعنی جلوگیری از تحلیل استخوان مهم‌ترین عملکرد ایمپلنت است. در مرحله بعدی، اهمیت ایمپلنت این است که به عنوان ریشه دندان عمل می‌کند و با توجه به قطر استخوان و فضایی که وجود دارد، می‌توان ایمپلنت‌هایی با سایزهای مختلف و قطرهای مختلف انتخاب کرد.
در فک بالا، چون استخوان آن اسفنجی است و تراکم آن نسبت به استخوان فک پایین کمتر است، باید 4 تا 6 ماه زمان داد تا ایمپلنت بتواند به استخوان‌های اطراف جوش بخورد. در طول مدتی که ایمپلنت‌ها با استخوان مجاور به صورت یکپارچه درمی‌آیند، می‌توان از پروتزهای متحرک (دندان موقت)‌ استفاده کرد تا نیاز بیمار به دندان به صورت موقت برطرف شود.

ما در ادامه یکی از بهترین کلینیک های تخصصی ایمپلنت را به شما معرفی می کینیم.

کلینیک تخصصی ............................ بر روی ارائه مراقبت های ایمپلنت دندان نوین برای تمامی سنین و در هر شرایط پزشکی تاکید دارد. این مجموعه با دارا بودن سابقه طولانی در زمینه درمان های ایمپلنت، بازسازی و زیبایی دهان و فک و صورت و درمان های پیشرفته دندانپزشکی و با بهره گیری از روش های نوین و بکارگیری تجهیزات کلینیکی و پاراکلینیکی پیشرفته به طرحی نو در جهت افزایش و ارتقاء سطح کیفی و رضایتمندی مراجعین خود دست پیدا کرده است.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید