بهترین نقاشی کودکانه

بهترین نقاشی کودکانه
  • نقاشی کودکان چگونه است؟
  • بهترین نقاشی برای رنگ آمیزی کودکان؟
  • نحوه تعلیم نقاشی به کودکان؟
  • بهترین طرح برای ترسیم برای کودکان؟

نخستین مهارت هنری که کودکان می توانند آن را انجام دهند، نقاشی کشیدن است. برخی اوقات بچه ها در سن کم با رسم کردن تعدادی خطوط ساده آنها را گنجشک، کلاغ، گربه، ماهی، سگ، اسب و … نام گذاری می کنند و این نشان دهنده ذوق هنری و تمایل کودکان به چیزی می باشد که نقاشی نموده اند.

شیوه های گوناگونی به منظور تعلیم نقاشی به کودکان موجود می باشد. به منظور قوی کردن هنر نقاشی در کودکان باید دید و ذهنیت آنها را ارتقا دهید و به آنها بیاموزید که تمامی محیط پیرامون خود دقت نمایند و شیوه ترسیم آنها را از خط های آسان آغاز نمایند.

نحوه آموزش نقاشی به کودکان

نمونه خود را انتخاب نمایید (مناسب تر است از کودک خود به منظور عکسی که می خواهید نقاشی نمایید نظرخواهی کنید)

دو عدد ورق سفید نقاشی یکی برای خودتان و یکی برای کودکتان بردارید.

سپس دو عدد مداد سیاه نرم تیز، پاک کن و مداد رنگی، ماژیک، مداد مشعی و پاستل نیاز دارید.

سپس به سادگی و با استفاده از خطوط ابتدایی و راحت شروع به کشیدن نقاشی نمایید و از کودک بخواهید به دست شما و نحوه ترسیم آن دقت نماید و سپس همان را ترسیم کند.

قطعا کودک به خوبی شما نمی تواند اشکال هندسی و خطوط را رسم نماید . شما باید از نحوه ترسیم کودکان تعریف و تمجید کنید و به او روحیه بدهید.

تمامی مراحل را به ترتیب ، ابتدا خودتان انجام بدهید و سپس از کودکتان بخواهید آن را انجام دهد.

همچنین می توانید به کودک خود بگویید که یکبار در چرک نویس آن را رسم کند و آنجا تمرین نماید و سپس مرتب تر و با اشتباه کمتر خطوط را در صفحه اصلی ترسیم کند.

در انتها هر دو نقاشی خود را منظم و با دقت رنگ آمیزی نمایید و از فعالیت گروهی خود لذت ببرید.

نقاشی مناسب کودکان

به منظور بیشتر شدن میزان خلاقیت و نوآوری در کودکان، طرح های نقاشی کودکانه بسیار حائز اهمیت می باشد. با ترسیم نقاشی های گوناگون می توانید کودکان را با شکل ها و طرح های گوناگون آشنا نمایید. نقاشی خانه و ساختمان از جمله مطلوب ترین شکل های نقاشی به منظور سرگرم کردن بچه ها در منزل می باشد و شما می توانید با شکل های گوناگون نقاشی های خانه، استعداد و توانایی کودک خود را در رنگ آمیزی نقاشی افزایش دهید.

نقاشی کودکان شکل های گوناگونی دارد و در صورتی که کودک شما در مراحل ابتدایی تعلیم رنگ آمیزی می باشد مناسب تر می باشد که اشکال عروسکی و شخصیت های کارتونی مانند باربی و باب اسفنجی را به منظور رنگ آمیزی کردن انتخاب نمایید تا برای کودک هیجان انگیز باشد. از سایر اشکال که کودکان از رنگ آمیزی آن کسل نمی شوند نقاشی خانه در محیط های گوناگون مثل باغ و جنگل و … می باشد. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید