اسامی نقاشان معروف جهان

1. لئوناردو داوینچی

لئوناردو داوینچی نقاش، دانشمند، مجسمه‌ساز، موسیقی‌دان، ریاضی‌دان، معمار، مهندس، آناتومیست، زمین‌شناس، نقشه‌کش، مخترع، گیاه‌شناس و نویسنده ایتالیایی می باشد که در دوره ی رنسانس بوده است. داوینچی بیشتر به دلیل تابلوهای شام آخر و مونالیزا شهرت و معروفیت جهانی پیدا کرد. سایر نقاشی های مشهور داوینچی تعمید مسیح، ستایش مغان، بانوی صخره ها است.

2. پل گوگن

پل گوگن نقاش و مجسمه ساز فرانسوی می باشد . او همچنین از مهمترین چهره‌های سبک پسادریافتگری بوده است. چند نمونه از آثار مشهور گوگن عبارتند از از کجا آمده ایم؟ کیستیم؟ به کجا میرویم؟ روح نظاره گر ، کی ازدواج خواهی کرد؟ و دو زن از تاهیتی.

3. پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو نقاش، شاعر، پیکرتراش، طراح صحنه، سرامیک کار اسپانیایی می باشد و یکی از بهترین و اثرگذارترین هنرمند سده ۲۰ میلادی است. او با ژرژ براک، نقاش و پیکرتراش فرانسوی، سبک کوبیسم را ایجاد نمودند. از جمله آثار مشهور پیکاسو عبارتند از دوشیزگان آوینیون، گرنیکا، دورا مار و گربه، نقاش و مدلش، دن کیشوت.

4. ژاک لوئی داوید

ژاک لوئی داوید نقاش فرانسوی و از پیشتازان سبک نئوکلاسی سیسم بود. از آثار مشهور ژاک لوئی داوید سوگند هوراتی ها، مرگ سقراط، مداخله ی زنان اهل سابین، ناپلئون در حال عبور از آلپ، تاج گذاری ناپلئون و مرگ مارا می باشد.

5. پیر آگوست رنوآر

پیر آگوست رنوار نقاش فرانسوی است و از آثار نقاشی مشهور پیر آگوست رنوآر میتوان به چترها، دختری با یک آبپاش، دختری با یک هوپ، دختر پاریسی، تاب، در باغ و رقص در مولن دلا گالت اشاره نمود.

6. رامبرانت وان رین

رامبرانت وان رین نقاش هلندی و از افراد مهم در عصر طلایی آن کشور بود. از معروف ترین آثار نقاشی رامبرانت وان رین میتوان به نگهبان شب و ضیافت بلشصر،یعغوب در حال تبرک پسران یوسف، درس آناتومی دکتر تولپ اشاره نمود.

7. جی.ام.دبلیو.ترنر

ویلیام ترنر منظره‌پرداز رمانتیک بریتانیایی می باشد که علاوه بر نقاشی مناظر در حوزه ی چاپ نیز مشغول به فعالیت بود. از آثار مشهور ویلیام ترنر میتوان به ماهیگیران در دریا، کلیسای سنت جرج، ترنر در کارگاهش، کشتی شکسته ی مینوتور اشاره کرد.

8. پیتر بروگل مهتر

پیتر بروگل مهتر نقاش هلندی در دوران رنسانس می باشد که معروفیت او به دلیل نقاشی از زندگی روستایی و مناظر بود. از آثار مشهور پیتر بروگل میتوان به شکارچیان در برف، تمثیل کوران اشاره کرد.

9. جان کانستبل

جان کانستبل نقاش انگلیسی سبک رمانتیک می باشد. معروف ترین نقاشی‌های جان کانستبل میتوان به پارک ویونهو ،دره ددهام و گاری علف خشک می باشد.

10. ایوان آیوازوفسکی

نقاش ارمنی-روس که در جهان معروف است. او در شبه جزیره کریمه زندگی می‌کرد. ایوان آیوازوفسکی را اغلب با نقاشیهایی که از چشم‌اندازهای دریایی‌ کشیده می‌شناسند و بالای نیمی از آثارش را با موضوع چشم اندازهای دریایی نقاشی کرده است. از آثار مشهور ایوان آیوازوفسکی کشتی شکسته، ماهیگیر در ساحل، پهلو گرفتن در سوباشی، طوفان، تندباد می باشد.

 

11. ونسان ون گوگ
ونسان ونگوگ نقاش پسادریافتگر هلندی بود، که کارش تأثیر گسترده‌ای بر هنر قرن بیستم داشت. از آثار نقاشی معروف ونگوگ میتوان به گل های آفتاب گردان، شب پرستاره، تراس کافه در شب، گندم زار با کلاغ ها، درختان زیتون، پرتره ی دکتر گاشه و سیب زمینی خورها اشاره کرد.

12. جکسون پولاک

جکسون پولاک نقاش آمریکایی می باشد که نخستین جنبش هیجان‌نمایی انتزاعی بود. جکسون پولاک بیشتر به منظور سبک منحصر به فرد نقاشی قطره‌ای معروف گردید.

13. سالوادور دالی

سالوادور دالی عکاس، مجسمه ساز، نویسنده، فیلمساز و نقاش اسپانیایی می باشد. دالی طراحی ماهر بود که معمولا به دلیل ایجاد تصاویر گیرا و خیالی در آثار فراواقع‌ گرایش به معروفیت رسید. از مشهورترین آثار سالوادور دالی میتوان به تداوم حافظه، معمای هیتلر اشاره نمود.

14. یوهانس فرمیر

یوهانس فرمیر نقاش معروف هلندی دوره ی باروک می باشد. او از پایه‌گذاران دوران طلایی هنر هلند در قرن هفدهم میلادی است. دختری با گوشواره مروارید اثر معروف یوهانس فرمیر می باشد. از سایر آثار یوهانس فرمیر میتوان به دختر شیردوش، بانویی با گردنبند مروارید، جام می، سرباز و دختر خندان، مسیح در خانه ی مارتا و مریم اشاره نمود.

15. رنه مارگریت

رنه مارگریت نقاش بلژیکی، از جمله معروف ترین نقاشان سوررئالیسم و مبدع جناس تصویری می باشد. پسر انسان یکی از مشهورترین آثار نقاشی رنه مارگاریت می باشد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید