علت جدایی چیستا یثربی از همسرش - طلاق چیستا یثربی و همسرش به دلیل لجبازی با خانواده در ازدواج

علت جدایی چیستا یثربی از همسرش

چیستا یثربی کارگردان و نویسنده تئاتر زن ایرانی از همسرش طلاق گرفته و در مورد  علت ازدواجش می گوید به خاطر لجبازی با خانواده ام با همسرم ازدواج کردم.

جدایی چیستا یثربی از همسرش

جدایی چیستا یثربی و همسرش از آن دسته ماجرا هایی جالب توجه بین هنرمندان  است که این نویسنده خوب زن ایران علت جالبی را برای طلاق از همسرش اعلام می کند .

گفتگو با چیستا یثربی درباره زندگی شخصی اش

درباره ارتباطتان با دخترتان برایمان بگویید، با فرزند 19 ساله خود چه نوع ارتباطی دارید؟

ارتباط بسیار سختی است! دخترم تا وقتی که بچه بود، من را الگو و اسطوره خودش می دانست و سعی می کرد کارهایی را که از او می خواهم را انجام دهد.ولی به دلیل آنکه بیش فعال بود، خیلی به روند کاری ام صدمه رساند. هرجایی می رفتم و یا در برنامه ای بودم تمام مدت بایستی دائم مراقب دخترم می بودم زیرا کسی نمی توانست مراقبش باشد و از پس او برآید. دخترم نه به مهدکودک رفت و نه به پیش دبستانی. وقت هایی که  به تئاتر شهر برای کار می رفتم او تا فرصت پیدا می کرد فرار می کرد و به پارک شهر می رفت و خوب همانطور که میدانید چون این پارک اصلا جای مناسبی برای یک بچه نیست، من باید کارم را تعطیل می کردم و سراغ او می رفتم. بیش فعالی دخترم دلیلی بود برای سال ها خانه نشینی من و اینکه تنها فعالیتم در این عرصه خلاصه شود به نمایش نویسی و سریال نویسی. نه می توانستم به کارگردانی بپردازم و نه تدریس کنم، من حتی در آن زمان ها شانس عضویت در هیات علمی دانشگاه را هم از دست دادم. من و  همسرم  طلاق گرفته بودیم ومن مجبور بودم به تنهایی نیایش را بزرگ کنم و در کنارش  زندگی ام را هم اداره کنم.

Related image

پدرش به شما کمک نمی کرد؟

نه! او پس از طلاق خیلی سریع تجدید فراش کرد و نیایش هم بچه ای نبود که به خانه پدرش برود و یا یک شب را در خانه پدرش بخوابد.

جدایی از همسرتان دلیل بیش فعالی نیایش بود ؟

نیایش زمانی که نوزاد بود، اصلا نمی خوابید، هنگامی که به پزشک مراجعه کردیم، گفت که او بیش فعال است؛ این بچه ها خوابشان خیلی کم است و انتظار دارند که مادر دائما در خدمت آنها باشد.من حتی نمی توانستم با تلفن صحبت کنم، چون تلفن را قطع می کرد...

پدر نیایش از بیش فعالی دخترش آگاه بود و شما را ترک کرد؟

بله! در حقیقت وقتی که ما ازدواج کردیم قرار نبود زندگی ادامه داری داشته باشیم  و بچه دار شویم. دلیل ازدواج ما به خاطر لجبازی با خانواده هایمان بود وبه  همین خاطر  خیلی زود از جدا شدیم.

این معضل در جامعه کنونی ما هم وجود دارد و به تدریج دارد به بحران تبدیل می شود؛ لجبازی با خانواده و ازدواجی که می دانی سر انجامش طلاق است...

علت جدایی چیستا یثربی از همسرش چیست؟

من برای  آلمان بورسیه شده بودم. با مشکلات و مشقت های فراوانی توانسته بودم زبان آلمانی را یاد بگیرم و با رتبه یک در یکی از دانشگاه ها فارغ التحصیل شدم ولی پدرم در واپسین روزها شناسنامه ام را پنهان کرد تا نتوانم پاسپورت و ویزا بگیرم. به این دلیل که او هم با مادرم متارکه کرده بود و می گفت:«تو اگر بروی من خیلی تنها می شوم.» من هم لج کردم و گفتم با اولین شخصی که به این خانه برای خواستگاری بیاید ازدواج می کنم. اولین شخصی هم که به خواستگاری ام آمد، با مادرش زندگی می کرد و با هم نمی ساختند و برای اینکه از دست او راحت شود تصمیم به ازدواج گرفته بود. ما از روی ناآگاهی و جهل ازدواج کردیم و بدتر از آن اینکه  بچه دار هم شدیم این در حالی بود که می دانستیم زندگیمان سر انجامی ندارد. جوان هایی که به خاطر رهایی از قید و بند خانواده هایشان ازدواج می کنند،کاملا در اشتباهند! اشتباه تاریخی من سه نفر را قربانی کرد: اولین قربانی خودم هستم، دومی، پدرم بود که دو ماه پس از ازدواجم، سکته کرد و سومین نفری که آسیب دید، نیایش است که به هرحال تبدیل شد به بچه طلاق. چیزی که اصلا دوست نداشتم برای بچه خودم اتفاق بیفتد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید